اخبار مرتبط

علی آشتاب روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای سالجاری تاکنون پنج هزار و ۲۸۷ دادخواست کارگری در این اداره کل به ثبت رسیده که از این تعداد، چهار هزار و ۱۰ پرونده منجر به صدور رای شده است.
وی با اشاره به نقش شوراهای سازش در کاهش شکایات اظهار داشت:‌ این شوراها به منظور حل و فصل دعاوی، قبل از طرح در مراجع حل اختلاف به پرونده ها رسیدگی می کنند به نحوی که از مجموع ۲ هزار و  ۵۵۴ پرونده ورودی، ۵۴ درصد به سازش منتهی شد.

وی تصریح کرد:‌ مراجع حل اختلاف به منظور رسیدگی به اختلافات فردی بین کارفرما و کارگر ناشی از اجرای مقررات قانون کار وسایر مقررات تبعی، موافقتنامه های کارگری و یا پیمان های دسته جمعی تشکیل شده اند.

آشتاب  با اشاره به فعالیت ۱۸ هیات تشخیص و ۱۱ هیات حل اختلاف در لرستان ادامه داد:‌ ایجاد امنیت شغلی و اشتغال پایدار در گرو حفظ بنگاه های اقتصادی و حمایت از تولید است و مراجع حل اختلاف مصداق بارز سه جانبه گرایی بوده که در این راستا دولت باید نقش سیاست گذاری، نظارت و حمایت قانونی را ایفا کند تا فضای کسب و کار با همدلی کارگران و کارفرمایان از هرگونه بحران و تشنج دور نگه داشته شود.

اکنون تعداد تعاونی‌های فعال در لرستان به ۲ هزار و ۸۰۵ واحد رسیده که حدود ۲۸ هزار نفر در این بخش مشغول به کار هستند و مشخصات ۱۲۵ هزار کارگر بیمه شده در لرستان ثبت شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.