شهاب حیدری روز دوشنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی لرستان افزود:‌ با توسعه و ساماندهی دفاتر آی سی تی روستایی و همچنین برون‌سپاری خدمات دستگاه‌های اجرایی، سطح کیفیت زندگی مردم در این مناطق افزایش یافته است.

وی اظهار داشت:‌ دفاتر آی سی تی روستایی نقش مهمی در بالا بردن سطح کیفی زندگی مردم با استفاده از ظرفیت‌های شبکه ملی اطلاعات دارند و فعالیت آنها به جلوگیری از تردد غیرضروری روستاییان به شهرها، هدر رفتن سرمایه‌های اقتصادی، ایجاد عدالت اجتماعی، تحقق دولت الکترونیک و ایجاد اشتغال‌ منجر شده است.

 حیدری گفت: اکنون خدمات شرکت مخابرات، پست، پست‌بانک، کارت سوخت، ثبت‌احوال و بیمه سلامت در دفاتر پیشخوان دولت کشور ارائه می‌شود، که می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های قانونی برنامه ششم توسعه این خدمات را در کنار چهار خدمت اصلی بانکداری، کشاورزی، بهداشت و آموزش در دفاتر آی سی تی روستایی نیز فعال کرد.

وی با بیان اینکه اکنون ۴۴ دفتر آی سی تی روستایی در لرستان فعال است افزود: بازخوانی نقشه‌های استان به منظور واگذاری دفاتر جدید به روستاهای هدف توسط کارشناس­ان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات لرستان در حال انجام است.

دفاتر آی سی تی روستایی علاوه بر ارائه خدمات مختلفی مانند پست، پست بانک و تلفن، لازم است ارتباط روستاهای مورد نظر را با شبکه اینترنت فراهم کند و در پی این موضوع ضریب نفوذ تلفن ثابت واینترنت نیز در روستاها افزایش یابد.
علاوه بر خدمات پستی و ارتباطی، این دفاتر باید زمینه لازم جهت ارائه خدمات سایر سازمان های دولتی را مانند وزارت جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش و سایر نهادهای دولتی فراهم آورد تا این سازمان ها بتوانند خدمات خود را به صورت الکترونیکی به روستاییان عرضه کرده تا بسیاری از مشکلات روستاییان مانند تردد به شهرها برای استفاده از خدمات دولتی رفع شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.