اخبار مرتبط

محمدباقر نوبخت روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ۱۳ هزار میلیارد تومان پاداش بازنشستگی  و ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز تصویب شده است.

وی با تاکید بر توجه دولت بر پرداخت حقوق و مزایای پرسنلی اظهار داشت: در شرایط تحریم های بی نظیر علیه کشور، امسال ۱۳ هزار میلیارد تومان مطالبات گندم کاران به صورت کامل پرداخت شد.

وی اضافه کرد: همچنین بر اساس تبصره ۱۴ قانون بودجه، دولت باید یارانه سه دهک معادل ۴ میلیون نفر را قطع کند که وزارت رفاه مسوولیت شناسایی و حذف این خانوارها را برعهده دارد.

نوبخت این مهم را بسیار حساس دانست و گفت: به نظر می رسد حذف یارانه غیرنیازمندان کار دشواری است و باید دقیق انجام شود.

وی همچنین ارزیابی خدمات پساسیل در لرستان را از اهداف سفر خود برشمرد  و گفت: تاکنون بیش از هفت هزار میلیارد تومان برای جبران خسارات و هشت هزار میلیارد تومان نیز توسط نظام بانکی پرداخت شده است.

وی ادامه داد: یکهزار و ۱۲۵ میلیارد تومان تسهیلات و  ۲ هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبارات و کمک بلاعوض نیز در لرستان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: ۶ ماهه امسال از محل اعتبارات دولتی ۲۹ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پرداخت کرده ایم که بیش از ۶۷ درصد تعهد است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص تامین اعتبار آزادسازی قلعه فلک الافلاک به صورت اوراق مالی توضیح داد: در سال جاری  بیش از ۴۴ هزار میلیارد تومان از ۳۸۶ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق مالی انجام می شود که اجرای طرح های عمرانی به این روش در اولویت قرار دارد.

نوبخت تاکید کرد:‌ برای حل مشکل تخصیص آب لرستان نیز مقرر شده  کمیته ای با حضور معاونت امور زیربنایی برنامه و بودجه، مسوولان استان و وزارت نیرو ایجاد و این مشکل رفع شود.

۷۲۶۹/۶۰۵۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.