مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از اجرای طرح یارانه دستمزد به واحدهای اقتصادی استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، علی آشتاب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اجرای این طرح سبب کاهش نرخ بیکاری در استان می‌شود، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان پرداخت یارانه دستمزد است.

وی ادامه داد: بدین شکل که تمامی بنگاه‌های اقتصادی که با حفظ اشتغال موجود اقدام به جذب نیروی کار جدید کنند وزارت تعاون به مدت یک سال معادل یک‌سوم حداقل دستمزد را پرداخت می‌کند.

این مسئول بیان کرد: پرداخت یارانه دستمزد کمک شایانی به کاهش قیمت تمام شده محصول در بنگاه‌های اقتصادی می‌کند و فرصتی است تا کمبود نیروی انسانی را در بنگاه‌های اقتصادی جبران کرد و از طرفی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد فراهم شود.

آشتاب با اشاره به کمک این اداره کل به واحدهای اقتصادی استان در سال جاری خاطرنشان کرد: کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی و تعاونی‌های دارای کد کارگاهی تأمین اجتماعی در صورت بکارگیری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از پرداخت حق بیمه تأمین اجتماعی سهم کارفرما به مدت یک سال معاف می‌شوند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اضافه کرد: از همه فعالان اقتصادی بخش‌های مختلف درخواست داریم نیاز نیروی انسانی خود را شناسایی و به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اعلام کنند تا با همکاری مراکز کاریابی نسبت به تأمین نیرو اقدام شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.