اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مهرداد فتحی بیرانوند روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به دلیل افزایش نسبی دما و وجود پوشش گیاهی مناسب در سطح جنگل ها و مراتع در مناطق تحت مدیریت و افزایش خطر حریق، تیم های واکنش سریع اداره کل و ادارات شهرستانی جهت مقابله با حریق های احتمالی در سطح استان تشکیل شد.
وی با اشاره به صعب العبور بودن اکثر مناطق تحت مدیریت استان اظهار داشت: در تشکیل تیم های واکنش سریع اطفاء حریق سعی شده از نیروهای زبده و کارآمد و نیز تمامی امکانات استفاده شود.
وی به اهمیت زمان در مهار آتش در سطح جنگل ها و مراتع اشاره کرد وادامه داد: تشکیل تیم های واکنش سریع می تواند با حضور به موقع در محل های آتش سوزی از گسترش و سرایت حریق به مناطق دیگر جلوگیری کند.
فتحی بیرانوند با اشاره به آموزش و فرهنگ سازی در جلوگیری از آتش سوزی عنوان کرد: صدا و سیما و رسانه های نوشتاری و فضای مجازی می توانند با اطلاع رسانی مناسب و به موقع در پیشگیری و مقابله با حریق موثر باشند.
وی با بیان اینکه میزان خسارت آتش در مناطق تحت مدیریت در سال گذشته نزدیک به صفر بوده است، گفت: با استفاده از تجارب سالیان گذشته و نیز شناسایی کانون های بحران در سطح مناطق تمام توان خود را جهت مهار آتش سوزی احتمالی به کار خواهیم گرفت.
وی نقش جوامع محلی از جمله عشایر و روستاهای حاشیه مناطق و نیز تشکل های مردم نهاد را در پیشگیری و مهار آتش سوزی مهم برشمرد و گفت: از این ظرفیت بالقوه در راستای همکاری جهت پیشگیری و کاهش اثرات آتش سوزی در سطح استان استفاده خواهد شد.
فتحی بیرانوند با اشاره به نقش تجهیزات و امکانات در مهار آتش افزود: با توجه به اهمیت موضوع باید اعتبارات و امکانات مناسب در اختیار دستگاه های متولی جهت پیشگیری و مقابله با آتش سوزی قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با توصیه به مردم جهت رعایت موارد هشدار دهنده در خصوص آتش سوزی از دوست داران محیط زیست درخواست کرد هر گونه آتش سوزی در مناطق تحت مدیریت را به سامانه 1540 اطلاع رسانی نمایند.
/6060/7274
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.