علی یاور عزیزپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد سه طرح ورزشی در شهرستان پلدختر می باشد.
وی افزود: شهرستان پلدختر به یک سالن مسابقات با تاسیسات ورزشی کامل نیاز دارد.
به گفته وی بر این اساس از ادارات مسکن و شهرسازی ، شهرداری و منابع طبیعی درخواست شد زمینی در اختیار اداره ورزش پلدختر قرار دهند تا بتوان از اعتبارات سال 98 تاسیسات ورزشی در این شهرستان با تعریف کامل احداث و این نقیصه برطرف شود.
عزیزپور خاطرنشان کرد:سرانه ورزشی قبل از دولت تدبیر و امید در استان 49 سانتیمتر بود که هم اکنون به 57 سانتیمتر رسیده و رسیدن این رقم به 64 سانتیمتر در برنامه دولت است.
وی افزود: میانگین سرانه ورزشی در شهرستان پلدختر حدود 67 سانتیمتر است که از میانگین استانی بالاتر می باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: تاکنون در زیر مجموعه هیات های ورزشی سازمان مردم نهاد فرهنگی ایجاد نشده اما از هیاتهای ورزشی استان خواسته شده برای پیشبرد اهداف و مسائل فرهنگی در این راستا تلاش کنند تا بتوان از اعتبارات فرهنگی در حوزه رشته های تخصصی ورزش های مختلف کمک کمک کرد.
وی افزود: ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وابسته به صنعت و بخش خصوصی است و استفاده از اعتبارات جاری دولت در جهت کمک کردن به ورزش حرفه ای در سراسر کشور وجاهت قانونی ندارد و تخلف محسوب می‌شود و لرستان نیز تابع این مقررات است.
عزیزپور خاطرنشان کرد: دولت تا سکوی قهرمانی می‌تواند در قالب برنامه‌های حمایتی مانند اعزام به مسابقات و خرید تجهیزات مورد نیاز ورزشی به ورزشکاران کمک کند.
/6060/7272
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.