به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی صالحی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که شنبه شب در تالار مفاخر شهرداری برگزار شد اظهار داشت: بودجه شهرداری‌های استان قزوین امسال بالغ بر یک هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان است که ۷۹۰ میلیارد تومان بودجه شهرداری قزوین است.

وی اضافه کرد: از بودجه شهرداری قزوین مبلغ ۵۶۷ میلیارد تومان تخصیص یافته که ۲۳۰ میلیارد تومان هزینه جاری و ۳۳۸ میلیارد تومان عمرانی است.

صالحی تصریح کرد: در سال گذشته ۱۹۳ میلیارد تومان اعتبار ارزش افزوده میان شهرداری‌های استان توزیع شد که ۱۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

مدیرکل دفتر شهری استانداری قزوین یادآور شد: همچنین ۳۴ میلیارد تومان برای سوخت و دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بابت خرید تجهیزات و ماشین آلات پرداخت شد.

صالحی گفت: در سال گذشته بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار مترمربع جواز ساخت توسط شهرداری‌های استان صادر شد که در مجموع استان شاهد افزایش ۵ درصدی و در شهر قزوین کاهش دو درصدی مواجه شدیم.

مدیرکل دفتر شهری استانداری قزوین یادآور شد: ۷۸ درصد بودجه شهرداری قزوین در سال ۹۷ از محل ساخت و سازها و ۱۷ درصد از ارزش افزوده و ۵ درصد سایر منابع تأمین شده است و امسال نیز بودجه ۸۲۰ میلیارد تومانی آن با ۳ درصد افزایش تصویب شده است.

وی گفت: با توزیع عادلانه امکانات و شفاف سازی امور کارهای خوبی انجام شده است و اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است که اگر شفافیت ادامه یابد می‌توانیم به تقویت اعتمادسازی کمک کنیم.

تشکیل ۱۲۶۷ جلسه در شهرداری‌های استان

صالحی اظهار داشت: در سال گذشته در ۲۵ شهرداری استان تعداد ۱۲۶۷ جلسه تشکیل شد که ۴۹۲۹ مصوبه حاصل آن بود که ۴۲۱۰ مورد عدم مغایرت و ۷۱۹ مورد مغایرت گرفت و ۱۹ مصوبه نیز توسط هیئت‌های حل اختلاف اصلاح و ۱۱ مورد ابطال و ۷ مورد هم تأیید شد.

صالحی اضافه کرد: در قزوین سال گذشته ۸۱ میلیارد تومان ارزش افزوده پرداخت شد که ۴۱ درصد به شهرداری قزوین اختصاص داشته است.

کاهش مشکلات حقوق در شهرداری‌ها

مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین گفت: با مدیریت منطقی در شهرداری‌های استان و ساماندهی در امور پرسنل و امور اداری و مالی، هزینه‌ها، خریدها و نگاه کارشناسی به پروژه‌ها مشکلات حقوق به حداقل رسیده است.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.