سردار مهدی حاجیان روز چهارشنبه در نشست تخصصی ناجا و جامعه اسلامی مبتنی بر منظومه فکری مقام معظم رهبری که در فرهنگسرای شهید رجایی شهر قزوین برگزار شد، افزود:پلیس در راستای منویات مقام معظم رهبری برای رسیدن به پلیس تراز انقلاب اسلامی و امنیت در جامعه تلاش می‌کند.
حاجیان تصریح کرد: امروز پلیس در هزار و ۷۰۰ نقطه از مرزهای داخلی و خارجی با ۳۸ نوع ماموریت در حوزه‌های سلبی و ایجابی در حال خدمت به مردم است.
وی افزود: پلیس هم اکنون در عدالت ترمیمی و مشاوره نیز نقش بسیار زیادی دارد به گونه ای که در ۶ ماه نخست امسال بیش از ۶ هزار پرونده را مصالحه کرده است.
این مسئول در ادامه به جامعه محور بودن پلیس اشاره کرد و افزود: پلیس برای ایجاد امنیت باید برنامه هوشمندانه با وضعیت سیال جامعه داشته باشد که به همین منظور پلیس جامعه محور از ۱۰ سال پیش شکل گرفته است.
حاجیان گفت:هم اینک رویکرد پلیس در حوزه امنیت، مشارکتی و جامعه محور بوده و بزرگترین سرمایه خود را اعتماد مردم می‌داند.
وی با بیان اینکه پیشگیری از جرایم و مقابله با هرگونه ناامنی یکی دیگر از مولفه‌های پلیس است، افزود: امنیت بستر ساز پیشرفت جوامع و باعث رشد و شکوفایی آنها است و جامعه برخوردار از امنیت مناسب به توسعه اقتصادی و اجتماعی خواهد رسید.
رییس عقیدتی و سیاسی فرماندهی انتظامی استان قزوین نیز در این نشست توجه به فرایند علمی ترویج گفتمان منظومه فکری مقام معظم رهبری را ضروری دانست و گفت: تحقق مطالبات رهبری پیرامون جامعه اسلامی، ارتقای بصیرت دینی و انقلابی و هم افزایی جامعه نخبگی ناجا با فرهیختگان از اهداف منظومه فکری مقام معظم رهبری است.
حجت الاسلام فتح الله جباری با اشاره به محورهای همایش منظومه فکری مقام معظم رهبری، افزود: جایگاه جامعه اسلامی در بیانیه گام دوم انقلاب و نقش ناجا در آن، الزامات آموزشی، پژوهشی و مهارتی ناجا در تحقق جامعه اسلامی و نقش و جایگاه سازمان‌ها، نهادها، مراکز نظامی و انتظامی و آموزش فرهیختگان استان در تحقق جامعه اسلامی از جمله محوهای این همایش بود.
وی تصریح کرد: در اردیبهشت ماه امسال دستورالعمل برگزاری همایش منظومه فکری مقام معظم رهبری ابلاغ شد و در بازه زمانی مشخص شده ۷۰ مقاله به دست ما رسید که از این تعداد ۳۹ مقاله درون سازمانی و مابقی برون سازمانی بود و امروز آثار برگزیده مورد تجلیل قرار گرفتند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.