آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه در دیدار با اعضای شورای مرکزی اندیشه و همفکری سازمان بسیج مداحان، هیات‌های مذهبی و شعرای آئینی که در معراج الشهدای قزوین برگزار شد، گفت:اگر در عرصه مداحی و شعر می‌خواهیم کلاممان در جان مخاطبان نفوذ کرده و تأثیرگذار باشد، باید با صادقان که همان انبیا و ائمه اطهار(ع) هستند، همراه شویم.

وی تصریح کرد: همراهی با صادقان یعنی اشعار و مداحی‌های خود را با آرمان‌های انبیا و ائمه اطهار(ع) هماهنگ کنیم و با این شیوه در رشد و بالندگی جامعه کمک کرده و آن را به سمت آرمان‌های الهی سوق دهیم.

امام جمعه قزوین یکی از نیازهای جامعه مداحی را توجه به موضوع استکبارستیزی دانست و تأکید کرد: باید در عرصه مداحی و شعر، استکبارستیزی را یکی از محورهای اصلی خود قرار دهیم و مبادا کار شعر و مداحی به جایی برسد که با مستکبران و مزدوران داخلی آنها کاری نداشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه باید آرمان‌های ظلم‌ستیزی امام حسین(ع) در کلام و گفته‌های ما دیده شود، خاطرنشان کرد: اباعبدالله الحسین(ع) با عزت، اقتدار و سربلندی در مقابل دشمن ایستاد و آنها را به ذلت کشید و اینکه برخی ایشان را «غریب مدینه» معرفی می‌کنند، حرف درستی نیست.

وی عدالت‌خواهی را رسالت دیگر مداحان و شعرا برشمرد و تأکید کرد: عدالت‌خواهی شعار دین ماست و نباید در حاشیه قرار بگیرد و با ارتقای فرهنگ جامعه، مردم خودشان برای تحقق عدالت به پا می‌خیزند و مداحان و شعرا نقش مهم و محوری در تحقق این رسالت مهم دینی دارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.