حمیدرضا مشهدی روز شنبه در نشست مشترک خبری قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه صاحب الامر(عج) با دانشگاه فرهنگیان قزوین که با امضای تفاهم نامه همکاری مشترک جهت حضور کلیه دانشجو معلمان در مناطق محروم روستایی هدف قرارگاه همراه بود، اظهار داشت: محل تحصیل و زندگی بسیاری از دانشجویان در شهرهای استان است در حالی که این افراد با توجه به نیاز روستاییان به محض فارغ‌التحصیلی در روستاها مشغول به کار خواهند شد.
وی تصریح کرد: دوره‌های کارورزی دانشجو معلمان نیز به جهت سهولت در رفت و آمد در شهر انجام می‌شود و دانشجویان به هیچ عنوان فضای روستایی را تجربه نمی‌کنند و این موضوع یک خلاء بزرگ را به وجود می‌آورد که باید این مشکل را حل کنیم.

وی افزود: البته دانشجویان در طی گذراندن اردوهای جهادی با فرهنگ، آداب و رسوم و سبک زندگی روستاییان آشنا شده و پس از فارغ‌التحصیلی دیگر مشکلی در این زمینه ندارند.
رییس دانشگاه فرهنگیان قزوین عنوان کرد: این موضوع نه تنها با استقبال دانشجویان ما مواجه شده بلکه دانشجویان دانشگاه‌های آزاد، علوم پزشکی و دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) نیز علاقه مند بودند که در این طرح شرکت کنند.
وی عنوان کرد: اعزام نظامند و هدفمند دانشجویان در اولویت این طرح قرار گرفته است.
مشهدی با اشاره به اینکه با کمک بسیج اساتید و بسیج دانشجویی آمادگی کاملی برای تهیه بسته‌های محتوایی متناسب با نیاز سنجی روستاهای هدف داریم، اظهار داشت: این بسته‌های محتوایی در طول سال به دانش آموزان روستایی مناطق محروم آموزش داده می‌شود.

رییس دانشگاه فرهنگیان قزوین تصریح کرد: لازم است که هر گروه جهادی دانشجویی ۱۵ نفره تحت نظر یکی از اعضای هیئت علمی در این اردوها حضور داشته باشند.
مشهدی تصریح کرد: تا کنون ۷۵ نفر برای شرکت در این اردوهای جهادی ثبت نام کردند.

۲ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان قزوین در هفت رشته تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.