هدایت الله جمالی پور عصر شنبه در نشست ستاد اقامه نماز استان قزوین، افزود:نماز، وظیفه شخصی در مقابل خالق هستی است و همه در ترویج آن در خانواده، مدرسه و محیط کار مسئول هستند و باید با حمایت و عمل خود از آن صیانت کنند.
وی با بیان اینکه بخشی از وظیفه ترویج فرهنگ نماز به اعتقاد و اراده و بخشی نیز به اعتبارات مالی نیاز دارد، اضافه کرد: ما ملتی هستیم که برپایی نماز و اعتقاد دینی، آنها را به قیام علیه طاغوت رژیم شاهنشاهی واداشت و موجب شد نظام جمهوری اسلامی تاسیس شود.
جمالی پور، مدارس را بهترین بستر برای نهادینه سازی نماز در جامعه دانست و ادامه داد: این کار، به دست روحانیون، مربیان و معلمان مدارس که معارف اسلامی را بلدند و به شبهات دینی آشنایی دارند امکان‌پذیر است تا با بهترین شیوه‌ها به دغدغه‌های دینی دانش‌آموزان پاسخ داده و روح نماز را در جامعه زنده کنند.
استاندار خاطرنشان کرد: در این شرایط سخت اجتماعی که جامعه در معرض خطر تبلیغات ضد دینی قرار دارد، آموزش و پرورش می‌تواند به خاطر محدودیت‌ها در اعزام روحانیون از معلمان خود به عنوان پیش نماز استفاده کند و به صورت هفتگی هم از حضور روحانیت برای رفع شبهات دینی بهره برداری نماید.
جمالی پور از مساجد به عنوان یکی از بهترین و موثرترین پایگاه‌ها یاد کرد و افزود: از روزی که این پایگاه مهم اجتماعی را از دست دادیم مشکلاتمان هم شروع شد و هرچه جلوتر رفتیم بیشتر گرفتار مشکلات شدیم.
وی اظهار داشت: در سال های قبل‌تر مسجد پایگاه بسیاری از برنامه‌ها بود و امروز باید علت یابی شود که چرا اینقدر از این ظرفیت بزرگ فرهنگی و مکان اجتماع همگانی دور ماندیم.
استاندار افزود: در این فاصله گیری از مساجد، جریان‌های سیاسی هم به نوعی تاثیر داشتند چون با جناح بندی کردن مساجد زمینه دوری جوانان را از آنها فراهم کردند و موجب خسارت در حوزه اجتماعی شدند.
استاندار در پایان بر بسیج همه ظرفیت‌ها و امکانات جهت برگزاری هرچه با شکوه تر اجلاس استانی نماز تاکید کرد.
اجلاس استانی نماز قزوین در آذرماه سال جاری برگزار می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.