سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی قزوین روز شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این خانه‌های عالم با هدف تبلیغ و رساندن پیام آموزه‌های دینی در مناطق روستایی و صعب‌العبور ساخته ‌شده‌اند.

رضا فضلی افزود:با توجه به وضعیت فرهنگی این مناطق، باید مبلغان به این نقاط اعزام ‌شده و برای تبلیغ و تبیین فرایض دینی در این جوامع کوچک و دورافتاده از مرکز تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰۰ روحانی، آموزش‌ها و مهارت‌های لازم را در این زمینه به صورت تخصصی فرا گرفته اند، اظهار داشت: این روحانیون باید در راستای تبلیغ دین، به برپایی فریضه اقامه نماز پرداخته و اجرای برنامه‌های مناسبتی را در ایام ولادت و شهادت در دستور کار خود قرار دهند.  

۱۰۰ نمایشگاه کتاب در مساجد قزوین برگزار می‌شود

فضلی خاطرنشان کرد: همزمان با آغاز هفته وحدت، ۱۰۰ نمایشگاه کتاب در مساجد و کانون‌های فرهنگی استان قزوین برپا می‌شود و هیات‌های مذهبی، جشن‌های متعددی را در سراسر استان برپا می‌کنند.

سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین تصریح کرد: تجلیل از فعالان فرهنگی مساجد، برپایی گفتمان‌های دینی و برپایی نمایشگاه کتاب از جمله برنامه‌هایی است که در ایام هفته وحدت در استان اجرا می‌شود.

فعالیت ۲۳۰۰ هیات در قزوین

فضلی با بیان اینکه ۲ هزار و ۳۰۰ هیات در سطح استان مجوز فعالیت دریافت کرده اند، اظهار داشت: هیات‌ها با توجه به نحوه فعالیت خود به رتبه‌های مختلفی تقسیم می‌شوند زیرا برخی از هیات‌ها خانگی و برخی محوری هستند و طی هفته برنامه‌های متنوعی دارند.

وی افزود: این هیات‌ها با یکدیگر متفاوت هستند و به واسطه این رتبه‌بندی، حمایت‌های سازمان تبلیغات نیز از آنها متفاوت خواهد بود.

سرپرست معاونت فرهنگی تبلیغات اسلامی قزوین خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های مالی امکان رفع تمام نیازهای هیات‌ها وجود ندارد و بهتر است هیات‌ها منابع مورد نیاز خود را از طریق خیران تأمین کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.