معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین روز شنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این طرح در سال جاری به طور آزمایشی در ۱۵ مدرسه استان شامل پنج مدرسه ابتدایی دخترانه، پنج مدرسه متوسطه دوره اول و پنج مدرسه متوسطه دوره دوم پسرانه انجام خواهد شد.

عین الله صادقی افزود: با توجه به شیوع اضافه وزن و چاقی در بین دانش آموزان، این طرح با هدف رسیدن به وزن مطلوب و تناسب اندام با مشارکت مربیان ورزش، معاونان پرورشی و کارشناسان تغذیه اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: در سال جاری پنج استان کشور با همکاری دانشگاه شهید رجایی تهران و دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش، مجری طرح ملی دستیابی به وزن مطلوب و تناسب اندام در دانش آموزان دارای اضافه وزن هستند.  

این مسئول افزود: در این راستا یک نشست آموزشی در مدرسه شهدای شالباف قزوین به منظور توجیه عوامل اجرایی این طرح و اولیای دانش آموزان جهت رعایت تغذیه مناسب و تحرک بدنی برگزار شد.

صادقی افزود:در این طرح،  ابتدا مربی ورزش مدرسه شاخص توده بدنی دانش آموزان را اندازه گیری می‌کند و سپس با شناسایی دانش آموزان در معرض اضافه وزن و چاقی، برنامه ریزی مناسب را جهت تغذیه و تحرک بدنی آنها انجام می‌دهد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین افزود: با ارایه برنامه تغذیه و تمرینات ورزشی به دانش آموزان، انتظار می‌رود هر هفته نیم کیلو و در مجموع طی ۶ ماه ۱۲ کیلو از وزن اضافه دانش آموزان کاهش یابد.

استان قزوین دارای ۲۵۰ هزار دانش آموز در ۲ هزار و ۴۰۰ مدرسه است که ۲۱ درصد آنها در معرض چاقی و اضافه وزن قرار دارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.