مهدیه سادات قافله باشی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شورای پنجم شهر قزوین تلاش کرده است تا بودجه ورزشی را از احداث زمین چمن به سمت ساخت سوله و سالن ورزشی سوق دهد.

وی با بیان اینکه یک پارک بانوان نیز در جنوب شهر قزوین احداث خواهد شد، افزود: این پارک به عنوان یکی از بزرگترین طرح‌های فضای سبز بانوان با هدف توزیع عادلانه امکانات و رفع فقر فضای سبز در محله راه آهن شهر قزوین احداث می‌شود.

قافله باشی با اشاره به اینکه در این پارک علاوه بر فضاهای ورزشی، مباحث فرهنگی نیز در نظر گرفته شده است، گفت: احداث یک پیست دوچرخه سواری یکی از مهمترین برنامه‌های فرهنگی و ورزشی در این پارک به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: افتتاح این پارک بانوان می‌تواند قسمتی از جنوب شهر قزوین را پوشش داده و سرانه ورزشی آن را بالا ببرد و بزرگترین هدف شورای پنجم شهر قزوین یعنی افزایش نشاط و شادابی را در شهر محقق سازد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، هنری و اجتماعی شورای اسلامی شهر قزوین با بیان اینکه هر روزه جمعیت زیادی به پارک‌ بانوان فعلی شهر مراجعه می‌کنند، خاطرنشان کرد: برخی از مردم از مسافت‌های دور و تنها برای برپایی دورهمی‌های ساده، رسم‌ها و آئین‌های قزوینی همچون پنجاه به در و ... در پارک بانوان حضور می‌یابند.

قافله باشی ادامه داد: احداث یک پارک بانوان دیگر در جنوب شهر می‌تواند سبب افزایش نشاط و شادابی در مناطق کم برخوردار شهر شده و مانع رفت آمد افراد از نقاط دور به پارک بانوان فعلی در مرکز شهر قزوین شود.

وی با اشاره به اینکه نبود زیرساخت مناسب، یکی از بزرگترین مشکلاتی است که زنان در حوزه ورزش با آن رو به رو هستند، عنوان کرد: اختصاص ساعت نامناسب ورزش زنان، فقدان هماهنگی دستگاه‌های اجرایی برای تخصیص ساعت ورزشی به بانوان کارمند و تأمین نشدن نیازهای اولیه ورزشی در مناطق مختلف، از بزرگ‌ترین مشکلات ورزش بانوان در استان قزوین به شمار می‌رود که امیدواریم با همکاری دستگاه‌ها با شورا برای رفع آن گام‌های بلندی برداشته شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.