پیمان پیرمرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:  از سال ۸۵ تاکنون روند کاهش تلفات جاده‌ای را در قزوین شاهد بوده ایم و در این حوزه مسئولان استان مورد تقدیر پلیس راه کشور قرار گرفته اند.
به گفته پیمان پیرمرادی، تعداد تلفات جاده‌ای استان از ۷۵۰ مورد در سال ۸۵ به ۲۴۷ مورد در پایان سال ۹۷ رسیده است.
این مسئول یادآور شد: با توجه به نقش اصلی و آمار بالای خطای انسانی در وقوع تصادف‌ها، این مساله بیانگر آن است که ما متاسفانه با وجود همه کاستی‌ها، در حوزه فرهنگ ترافیکی و حتی امداد و نجات جاده‌ای ضعیف عمل کرده‌ایم.
پیرمرادی با اشاره به تردد ۲۷۰ میلیونی خودرو در سطح جاده‌های استان طی سال گذشته اشاره کرد و افزود: این در حالی است که با وجود کاهش تلفات جاده‌ای، میزان تردد خودروها در سال ۸۵ بیش از ۱۵۰ میلیون دستگاه بوده است.
مدیرکل امور فنی استانداری قزوین تصریح کرد: در حوزه آموزش، متولیان ذیربط در بخش جاده باید فعالیت‌های فرهنگی خود را از مقطع ابتدایی مدارس و با در نظر گرفتن سرفصل‌های درسی به دانش آموزان آغاز کنند و در این راستا می توانند حتی مسایل مربوط به امداد و نجات و اقدامات اولیه را نیز در موضوع آموزش‌های خود قرار دهند.
مدیرکل دفتر فنی استانداری قزوین با اشاره به نقش موثر جاده و ایمنی وسایل نقلیه در کاهش حوادث جاده‌ای، افزود: خوشبختانه از سال گذشته و به دستور وزارت کشور، شناسایی و رفع نقاط حادثه خیز جاده‌های کشور در دستور کار جدی استان‌ها قرار گرفته و در قزوین نیز این مساله مورد پیگیری دستگاه‌های ذیربط از جمله پلیس راه، راهداری و راه و شهرسازی قرار دارد.
به گفته این مسئول، برای فعالیت و گسترش فرهنگ آموزش‌ ترافیکی باید هزینه کنیم، چرا که معتقدیم آموزش همواره جنبه پیشگیرانه داشته و در آینده می تواند بسیاری از هزینه‌های مالی ما در این حوزه را کاهش دهد.
۸۰۵۴*۳۰۱۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.