آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز سه شنبه در دیدار با ائمه جماعت اقبالیه افزود: امام رضا (ع) در حدیثی می‌فرمایند اگر بنده‌ای را خدا برای خدمت به بندگانش انتخاب کند، زمینه‌هایی را فراهم می‌آورد تا او در این خدمت سربلند بیرون بیاید.

وی تصریح کرد: وقتی مجلس خبرگان تصمیم گرفتند تا حضرت آقا را به عنوان رهبر انتخاب کنند، ایشان مخالفت کردند و در نهایت با وجود مخالفت‌هایی که ایشان کردند مجلس خبرگان ایشان را به رهبری انتخاب کردند و همه ما نیز باید این مشی را در پیش بگیریم و برای قرار گرفتن در مسئولیت‌ها و پست ها تلاش نکنیم.

امام جمعه قزوین ادامه داد: طبق حدیث امام رضا (ع) اگر خدا بنده‌ای را برای کاری انتخاب کند، شرح صدر به او می‌دهد و در رسالتی که شما به عنوان امام جماعت بر عهده دارید، برخورداری از شرح صدر بسیار مهم است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه باید خود را امام جماعت همه مردم بدانیم،اظهار داشت: کسی که از شرح صدر برخوردار است می‌تواند مشکلات و کاستی‌ها را تحمل کند و تنگ ‌نظر نباشد و همچنین با دیگران بر اساس حزب و جناح رفتار نکند و امام جماعت همه مردم باشد.

آیت‌الله عابدینی با بیان اینکه امام رضا (ع) می‌فرماید اگر خدا کسی را برای کاری انتخاب کند، قلبش را مملو از چشمه‌های حکمت می‌کند، افزود: حکمت و معرفت، فهم و شعور و معنویت در جان کسی که خدا او را انتخاب کند، به جوشش در می‌آید و خداوند به گونه‌ای علوم را به او الهام می‌کند که از پاسخ به هیچ سؤالی درمانده نمی‌شود و حیران نمی‌ماند.

۳۰۱۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.