معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض برای جبران خسارات ناشی از سیل به استان تخصیص می‌یابد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، علی فرخ‌زاد در کارگروه سیل از تخصیص ۱۲۵ میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض برای جبران خسارات ناشی از سیل به استان خبر داد و اظهار کرد: همچنین ۶۳۰ میلیارد ریال نیز تسهیلات بلاعوض به استان اختصاص‌یافته که بخشی از آن به‌طور بلاعوض به افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اختصاص می‌یابد و مابقی صرف بیمه کشاورزان و انجام پروژه‌های عمومی در مناطق متأثر از سیل خواهد شد.

وی عنوان کرد: به‌منظور استفاده از تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض که بر اساس مصوبه هیئت دولت برای جبران خسارات ناشی از سیل به استان‌ها پرداخت می‌شود، ضروری است پرونده‌های افراد خسارت‌دیده پس از تکمیل در اسرع وقت در سامانه سجاد ثبت شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین خاطرنشان کرد: در این راستا هر شهرستانی که زودتر اطلاعات خود را در سامانه سجاد ثبت کند توزیع اعتبارات نیز برای آن زودتر انجام می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه روند ثبت اطلاعات و پرداخت تسهیلات در طی چند روز آینده باید به‌طور روزانه توسط فرمانداری‌ها رصد و گزارش شود، گفت: روز چهارشنبه بیست‌وششم تیرماه نیز جلسه بعدی کارگروه سیل تشکیل و اطلاعات این چند روز در بخش‌های مختلف و مراحل پیشرفت کار گزارش خواهد شد.

فرخ‌زاد یادآور شد: در توزیع اعتبارات جهت پرداخت تسهیلات ن اولویت شهرستان‌ها باید با مناطق محروم و مددجویان سازمان‌های حمایتی بهزیستی باشد و سپس به ترتیب خسارت دیدگان حریم رودخانه‌ها، خسارت دیدگان سیل سال گذشته و همچنین خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی در دستور کار باشند.

انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.