رئیس‌فدراسیون فوتبال با بیان این فدراسیون حدود 5 تا 6 میلیون دلار و چندبرابر استقلال و پرسپولیس از فیفا طلبکار است، گفت: تاکنون سه بار برای پرونده پروپئیچ به فیفا نامه زدیم و امیدواریم بزودی این مسئله حل شود و مشکل کسر امتیاز و محرومیت برای استقلال ایجاد نکند.

مهدی تاج در حاشیه سفر خود به استان قزوین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا در این استان درباره بدهی باشگاه استقلال به پروپئیچ و خط محرومیت و بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه گفت: تیم استقلال پولی به مبلغ بیش از 800 هزار دلار، تیم پرسپولیس کمتر از این میزان و فدراسیون فوتبال هم حدود 10 برابر این پول‌ها را از فیفا طلبکار است.

این مقام ورزشی بیان کرد: داوری که در مسابقات آسیایی سوت زده، نتوانسته پول خودش را از فیفا بگیرد؛ سهم مطالبات فدراسیون فوتبال از فیفا بین 5 تا 6 میلیون دلار است و پول کمی هم نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: اینکه بیان می‌شود فدراسیون فوتبال باید به استقلال کمک کند به این معنی است که ما کمک می‌کنیم که طلب‌ها را از فیفا وصول کنیم که اگر وصول کنیم، مشکل همه حل می‌شود.

تاج ادامه داد: برای استقلال به فیفا نامه زدیم که از محل درآمدها پول پروپئیچ پرداخت شود. سه بار هم پیرو زدیم و موضوع به کمیته انضباطی فیفا ارجاع شده که استقلال نمی‌تواند به حساب مؤدی پول پرداخت کند و باید از محل مطالبات پرداخت شود.

تاج در پاسخ به این سئوال که برای پرداخت قرارداد ویلموتس سرمربی تیم ملی با مشکل مواجه نشدید، اظهار کرد: در خصوص قرارداد مارک ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال پول موجود در فیفا را داریم اما نتوانسته‌ایم به حساب وی واریز کنیم اما پول کارلوس کی‌روش تامین و همه پول وی پرداخت شده است و بدهی به  کی‎‌روش نداریم.

وی افزود: به دنبال راه‌حل‌هایی هستیم تا مشکل واریز پول ویلموتس را رفع کنیم که از صبوری وی قدردانی می‌کنیم و فرصت برای رفع این مشکل از سوی فدراسیون فوتبال وجود دارد.

تامین VAR وظیفه ورزشگاه است

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که بحث هزینه‌های راه‌اندازی VAR مطرح است که چطور تامین می‌شود و اینکه تحریم‌ها مانع ورود تجهیزات نخواهد شد؟ ادامه داد: همه این بحث‌ها موانع و حلقه‌ای است که دور فوتبال را گرفته و باید یکی یکی حل شود و اگر بتوانیم وجه را تامین کنیم، می‌توانیم تجهیزات را وارد کشور کنیم.

تاج اضافه کرد: وظیفه تیم میزبان است که در ورزشگاه VAR (ویدئوچک) ایجاد کند که در حال فراهم کردن شرایطی در این زمینه هستیم و یک ویدئوچک تهیه شده که در مراحل گذراندن تایید فیفا است که اگر فیفا تایید می‌کند لیگ ما می‌تواند از ویدئوچک استفاده کند یا خیر. فعلا تاییدیه فیفا را در این زمینه نداریم.

رأی کمیته اخلاقی برای فتاحی

وی در پاسخ به این سئوال که بعد از اتفاقات نیمه نهایی جام حذفی، کمیته اخلاق حکم به تعلیق فعالیت سعید فتاحی داد و وضعیت وی در حال حاضر به چه صورت است، گفت: کمیته اخلاقی برای فتاحی رأی صادر کرده و خودش دفاع کرده و فکر می‌کنم کمیته قانع شده باشد.

این مقام ورزشی توضیح داد: مرتضی تورک (رئیس کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال)جزء هیأتی بوده که به اهواز رفته و موضوعات را مشاهده و بررسی کرده؛ این در حالی است که این موضوع (کنترل جمعیت و اتفاقاتی از این دست) خیلی به سازمان لیگ ارتباط ندارد و منتظر کمیته اخلاق هستیم که در حال بررسی این پرونده است.

رئیس فدراسیون فوتبال افزود: فتاحی عنصر زحمتکش، فعال و خوبی است که تاکنون خدمات خیلی خوبی به حوزه فوتبال ارائه کرده است.

لزوم تصویب آیین‌نامه مسابقات لیگ

تاج در خصوص ماجرای سوپرجام و تصمیمی که درباره آن گرفته شد و سر و صدای زیادی ایجاد کرد، اذعان کرد: گرچه این پاسخ را باید سازمان لیگ بدهد اما یک جواب برای آن دارم.

وی افزود: به سازمان لیگ مکتوب نوشته‌ و اعلام کرده‌ام که آیین‌نامه و قوانین مسابقات باید مکتوب نوشته و ابلاغ شود که قرار است به زودی این مهم اجرا شود.

این مقام ورزشی ادامه داد: با تصویب و ابلاغ این آیین‌نامه به تمام باشگاه‌ها، باید مشخص شود که فینال جام حذفی کجا باید برگزار شود، اگر یک تیم دو بار قهرمان شود، اگر باید سوپر جام برگزار شود و اگر قرار است برگزار شود تیم قهرمان باید با تیم حذفی بار دیگر مسابقه دهد یا با تیم دوم لیگ قرار است مسابقه برگزار شود.

رئیس فدراسیون فوتبال مطرح کرد: آیین‌نامه برگزاری مسابقات لیگ و حذفی از سوی سازمان لیگ تصویب شود، آن را به باشگاه‌ها ابلاغ خواهیم کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.