اخبار مرتبط

معاون برنامه‌ریزی سازمان برنامه و بودجه استان قزوین از اختصاص بیش از 360 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان آبیک خبر داد و گفت: بودجه امسال این شهرستان نسبت به سال گذشته 18 درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از قزوین، علی رحمانی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان آبیک اظهار کرد:  اعتبار اختصاص یافته امسال به شهرستان آبیک بیش از 360 میلیارد ریال است که از محل تبصره 19، استانی سه درصد، 27 صدم و توازن  است.

وی افزود: اعتبارات شهرستان آبیک رقم خیلی قابل توجهی نیست و نیازهای شهرستان باید از اعتبارات ملی  پیگیری و تامین شود.

معاون برنامه‌ریزی سازمان برنامه و بودجه استان قزوین ادامه داد: از مسئولان شهرستان آبیک انتظار داریم جذب اعتبارات ملی  را پیگیری کنند ردیف‌ها مشخص شده و آماده است و دیگر نیازی نیست مسئولان قانون بودجه را مطالعه کنند و می‌توانند ردیف‌های ملی از سازمان مدیریت برنامه و بودجه پیگیری کنند.

رحمانی اضافه کرد: اعتبار تبصره ماده 19 گلوبال بوده و شکل عمرانی ندارد و بیشتر فنی و اعتباری است.

وی خاطرنشان کرد: اعتبارات اختصاص یافته به شهرستان ها تکمیل کننده بخش ملی و سایر اعتباراتی است که در طول سال به دستگاه ها پرداخت می‌شود.

این مسئول تصریح کرد: بودجه امسال شهرستان آبیک با احتساب توازن 18 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است که باید پروژه های عمده در شهرستان هدفگیری شود.

معاون برنامه‌ریزی  سازمان برنامه و بودجه استان قزوین افزود: جذب اعتبارات بحث مهمی است که راهکارهای مختلفی برای آن وجود دارد و پروژه های بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت اختصاص اعتبار قرار دارد که این مهم، صراحت دستورالعمل است.

رحمانی ادامه داد: بیشترین برگشت‌های اعتباری مربوط به اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین بوده و ریالی اعتبار جذب نشده گرچه در جذب اعتبارات ملی در  سال‌های گذشته عملکرد خوبی داشته است.

وی اضافه کرد: باکیفیت ترین آب ایران، آب سد طالقان است که با انتقال آب این سد به شهر آبیک که باید اجرایی شود تا مشکلات اساسی مردم این شهر رفع شود.

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.