به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز چهارشنبه در دیدار مسئولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان قزوین با وی افزود: وی با بیان اینکه امروز باید به این باور برسیم که منویات امام زمان(عج) درحال اجرا توسط رهبر معظم انقلاب است،اظهار داشت: مطالبات رهبری در حوزه‌های مختلف دانشجویی و اساتید و دانشگاه‌ها و نهاد رهبری فراوان است بنابراین باید این موارد به صورت منسجم پیگیری و اجرا شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: اگر نهاد رهبری بتواند حتی پنج مطالبه رهبری از دانشگاه‌ها را اجرایی کند و این گزارش کار را به رهبر معظم انقلاب داشته باشد می‌توان به آینده امیدوار بود و نباید عملکرد ما به گونه‌ای باشد که رنگ بی وفایی نسبت به مطالبات رهبری به خود گرفته بگیرد.
آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: خوشبختانه مدیریت کلان و کشوری نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بسیار ارزشمند و انقلابی است، این موضوع حرکت در مسیر مطالبات رهبری را برای نهادهای رهبری در استان‌ها را هموار می‌کند.
امام جمعه قزوین افزود: نهاد رهبری فرصت بی بدیلی است که به برکت انقلاب ایجاد شد تا با جوانان و اندیشمندان و فرهیختگان بهتر ارتباط بگیریم.
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ابراز کرد: امروز شاهدیم سلایق و افکار و اندیشه‌های مختلفی به جوانان ما تزریق شده که این موضوع حوزه فعالیت ما را سنگین می‌کند، زیرا فضای شبهه پراکنی افزایش یافته و باید از این فرصت برای تبلیغ دین استفاده کرد.
وی گفت: نگاه ما این است که دانشگاه هم می‌تواند دشمنِ دشمن و هم دوستِ دوست باشد، این موضوع بستگی به نوع استفاده ما از ظرفیت این دانشگاه دارد.
امام جمعه قزوین گفت: گاهی ما در دانشگاه شاغل هستیم که این نوع عملکرد نمی‌تواند کمک حال باشد؛ بلکه زمانی که با نگاه رسالت طلبگی وارد میدان شویم می‌توانیم اثرگذار باشیم.
آیت‌الله عابدینی عنوان کرد: روز اولی که ما با دغدغه شغلی و مالی کار خود را در دانشگاه آغاز کنیم باید این روز را روز آخر تاثیرگذاری و رسالت تبلیغی خود بدانیم، اما زمانی‌که کار برای رضای خدا باشد روزی خدا برای ما پربرکت خواهد بود.
امام جمعه قزوین با تاکید بر اینکه باید فرصت دانشگاه را برای تبلیغ دین جدی گرفت،اظهار داشت: زمانی‌که فرصت دانشگاه با مطالبات رهبری پیوند می‌خورد، می‌توان کار اثرگذار انجام داد؛ البته نگاه ما به رهبری باید از منظر یک ولی خدا و جانشین امام زمان(عج) و حاکم حکومت دینی باشد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید کرد: فضای هم‌افزایی بین نیروهای انقلابی در استان قزوین باید تقویت شود و نهادهای مختلف در استان به خوبی کمک کار و یاریگر یکدیگر باشند.
3013
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.