اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا خیرالله رحمانی روز شنبه در همایش توجیهی طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان(نماد) که با همکاری دادگستری در مدارس اجرا می شود، افزود: با وجود تلاش های 16 هزار معلم به عنوان عنصر ملکوتی در تعلیم و تربیت متاسفانه به اهداف تعیین شده برای مدارس دست نیافته ایم در حالیکه بر اساس تاکید سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید دانش آموزان به مراتبی از حیات طیبه در مدارس برسند.
وی اضافه کرد: طرح نماد به عنوان یک نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان تلاش می کند دانش آموزان دچار اختلالات و آسیب ها را شناسایی کرده و مشکلات آنها را بررسی و حل کند.
رحمانی ادامه داد: اگرچه معلمان مدارس از سال های گذشته به طور جدی در این خصوص ورود پیدا کرده اند اما امروز با محدودیت های زیادی از حیث زمانی، مکانی، مالی و حقوقی مواجه هستند.
وی گفت: برای اجرای هرچه بهتر این طرح باید محدودیت ها از پیش روی معلمان برداشته شود تا اگر زنگ خطر به صدا درآمد سایر دستگاه ها به سرعت ورود یابند.
رحمانی اظهار داشت: طبق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش برای هدایت دانش آموزان به حیات طیبه باید به 6 ساحت تربیت دینی و اعتقادی، سیاسی و اجتماعی، زیبایی شناسی و هنری و زیستی و بدنی توجه کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین افزود: امروز متاسفانه ابزار لازم برای عملکرد در این 6 ساحت وجود ندارد و به طور مثال در حوزه تربیت زیستی و بدنی بخش عمده ای از دانش آموزان دچار ناهنجاری قامتی هستند.
رحمانی افزود: در طرح نماد باید فضا به گونه ای فراهم شود تا دستگاه های اجرایی در کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی به آموزش و پرورش کمک کنند.
7388* 6101
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.