اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، صدیقه ربیعی روز چهارشنبه در جشن زنان سرزمین من که به مناسبت گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر افزود: دولت تدبیر و امید به توانمندی زنان در عرصه های مدیریتی اعتقاد راسخ دارد و در این حوزه نه در شعار بلکه در عمل شاهد اقدامات ارزنده ای بوده ایم.
وی در ادامه گفت: بی شک نام گذاری روز مادر به مناسبت سالروز دخت نبی اکرم (ص)جنبه الگوسازی دارد و باید امروز درک بزرگتری از سیره ایشان داشته باشیم و آن را سرمشق قرار دهیم.
ربیعی ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا(س) به عنوان نمونه ترین زن در همه زمینه ها الگوی مناسب و شایسته ای است تا امروزه دختران، زنان و مادران جامعه اسلامی با تاسی از سیره دخت گرامی رسول خدا(ص) در رسیدن به کمال معنوی و عصمت فاطمی بکوشند.
این مسئول خاطرنشان کرد: توجه به شخصیت نورانی حضرت فاطمه(س)، نه فقط برای بانوان ما، که برای همه آحاد مسلمان و بلکه هرانسان جویای حقیقت سرمایه ارزشمندی است که قادر است انسان و انسانیت را از غبار اوهام و انحرافات رهایی بخشد و او را به سرمنزل مقصود رهنمون کند.
وی با اشاره به سخنان دکتر علی شریعتی درباره حضرت فاطمه(س) گفت: اگر بگوییم پدرش رسول خدا است فاطمه تعریف نشده است و اگر بگوییم شوهرش علی است بازهم تعریف نشده است، اگر او را به عنوان مادر امام حسن (ع) و امام حسین (ع) تنها خطاب کنیم تعریف نشده است بنابراین باید گفت فاطمه فاطمه است و محور عالم خلقت اوست.
7388*3013
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.