اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دکتر سید علیرضا خونساری افزود: با توجه به تاثیر تغذیه در دوران بارداری بر سلامتی مادر و جنین، مرکز بهداشت شهید بلندیان با همکاری بنیاد علوی، مطابق با برنامه حمایتی مادران باردار اقدام به توزیع سبد غذایی کرده است.
وی اضافه کرد: در این برنامه زنان باردار از ابتدای ماه چهارم تا 6 ماه پس از زایمان تحت پوشش قرار می گیرند تا در دوران شیردهی نیز مواد غذایی موردنیاز خود را دریافت کنند.
خونساری ادامه داد: در مرحله چهارم این برنامه حمایتی در روزهای 18 و 24 بهمن ماه سبد غذایی مادران شهری به تعداد 114 سبد و در اولین روز اسفند ماه، 29 سبد غذایی برای مادران روستایی توزیع شد.
وی اضافه کرد: این بسته حمایتی شامل برنج و ماکارونی، حبوبات، روغن، سویا، پنیر و مرغ است که تا حدود زیادی نیاز به انرژی و پروتئین مادر را تامین می کند.
خونساری گفت: تغذیه صحیح از ارکان زندگی سالم است و در برخی از دوران زندگی از جمله بارداری و شیردهی از اهمیت زیادی در این خصوص برخوردار است.
رئیس مرکز بهداشت شهرستان قزوین گفت: جنین در حال رشد از نظر مواد غذایی وابسته به مادر است و مواد مغذی لازم را ممکن است از غذای مصرفی مادر و یا ذخیر بدن مادر به دست آورد.
وی افزود: تغذیه داخل رحمی به ویژه از نظر رشد و نمو سیستم عصبی و کلیوی که در اواخر دوران بارداری کامل می شود، اهمیت بالایی دارد و کمبودهای تغذیه ای که در دوران جنینی به وجود می آید حتی با تغذیه کافی پس از این دوران ممکن است قابل جبران نباشد.
7388*3013
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.