اخبار مرتبط

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: 826 تغییر کاربری اراضی ملی در قزوین شناسایی شده است و باید با تکمیل لیست متخلفان تا یک ماه آینده برای قلع و قمع و تخریب بناهای احداثی اقدام کرد.

به‌گزارش‌خبرنگار ایلنا از قزوین، حجت‌الاسلام و المسلمین نورالله قدرتی روز چهارشنبه در پنجمین جلسه شورای حفظ حقوق بین المال در امور اراضی و منابع طبیعی که در دادسرای قزوین برگزار شد، افزود: باید با استفاده از راهکارهای قانونی برای مقابله با تغییر کاربری اراضی و تخریب بناهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی اقدام کرد.

وی با بیان اینکه تاکنون در خصوص مقابله با تغییر کاربری اراضی و ساخت و ساز غیرمجاز در استان کوتاهی شده است، اظهار داشت: برای مقابله با تغییر کاربری اراضی باید یک لیست کامل از متخلفان با ذکر پست و جایگاه آنها تا یک ماه آینده تکمیل شود تا بتوان دستور قلع و قمع بناهای احداث شده را اجرایی کرد.

حجت الاسلام قدرتی به راهکارهای قانونی موجود برای مقابله با تغییر کاربری اراضی کشاورزی اشاره کرد و عنوان داشت: جهاد کشاورزی باید به وظایف قانونی خود در این زمینه عمل کند چون قانون برای مقابله با تغییرات کاربری اراضی کشاورزی شرایط لازم را لحاظ کرده و همیشه نیاز به تشکیل پرونده قضایی نیست.

این مسئول با اشاره به تبصره 2 ماده 10 قانون مقابله با تغییر کاربری اراضی، افزود: سازمان جهاد کشاورزی می تواند بدون همکاری نیروی انتظامی برای تخریب و جمع آوری ادوات ساخت بنا اقدام کند و نیروی انتظامی نیز می تواند بدون دستور قضایی با جهاد کشاورزی در این زمینه همکاری نماید.

حجت الاسلام قدرتی ادامه داد: اگر جهاد کشاورزی تشخیص دهد که بنای ساخته شده در اراضی مصداق تغییر کاربری است باید سریعا برای قلع و قمع و تخریب آن اقدام کند.

این مسئول با بیان اینکه در تصویب مصوبه های کارگروه حفاظت از اراضی ملی از پیشنهادهای مدیران استفاده می شود، ادامه داد: در این جلسات باید بالاترین رده‌های اجرایی حضور داشته باشند تا مصوبات کارگروه‌ها ضمانت اجرایی داشته باشد.

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر کاهش برداشت آب از چاه های مجاز در سطح شهرستان های استان، اظهار داشت: شرکت آب منطقه ای موظف است با همکاری سازمان جهاد کشاورزی به شناسایی نوع کشت و حق آبه اراضی کشاورزی اقدام کند تا در صورت نیاز میزان کشت و برداشت آب در برخی اراضی کاهش یابد.

رئیس کل دادگستری استان به چهل سالگی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: حماسه ای دیگر با حضور پرشکوه مردم در این روز خلق شد و ملت بزرگ ایران بار دیگر پایبندی خود به آرمان های انقلاب و امام راحل را به جهانیان ثابت کردند.

نورالله قدرتی با بیان اینکه اولویت اصلی ما حل مشکلات مردم است، یادآور شد: امروزه مردم با بصیرت و آگاهی پای انقلاب و نظام ایستاده اند و مسئولان نیز باید با قدرشناسی برای حل مشکلات آنها تلاش کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.