کتاب «سیر تحول اندیشه سیاسی از محقق ثانی تا امام خمینی(س)» توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج منتشر شد.

کتاب «سیر تحول اندیشه سیاسی از محقق ثانی تا امام خمینی(س)» توسط مؤسسه چاپ و نشر عروج زیر نظر مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر شد.

به گزارش جماران، این کتاب 618 صفحه ای را علی عرب سرخی اردستانی در 14 فصل نوشته و مؤسسه چاپ و نشر عروج چاپ نخست آن را در شمارگان 300 نسخه در اختیار علاقمندان قرار داده است.

در مقدمه ای که معاونت پژوهشی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، بر این کتاب نوشته آمده است:«نویسنده محترم، ریشه های اندیشه سیاسی شیعه در باب حکومت را، در قرآن و حدیث نشان داده و به بیان دیدگاه ها و نقش فقها در عرصه عملکرد سیاسی در فرصت های تاریخی پیش آمده در دوران صفوی تاکنون می پردازد و همچنین از مبارزات سیاسی و ضد استبدادی و استعماری آنها و نقش و حضور آنها در حرکت های اجتماعی سخن می گوید.

در بخش های پایانی کتاب، دیدگاه های امام خمینی(س) و ریشه تفکرات و عملکرد ایشان در تحقق انقلاب اسلامی و به حاکمیت رساندن اسلام و فقه اسلام شرح داده شده است».

در نتیجه گیری آخر این کتاب آمده است:«امام(س) با رهنمودهای خود توانست چهره مقدس اسلام ناب محمدی(ص) را برای ملت تبیین نماید و چون حقایق اصیل اسلام منطبق با فطرت بشر است و خاستگاه آن جان و دل است، دل های تشنه حقایق ناب را سیراب ساخت و شیفتگی مردم را به مکتب حیات بخش اسلام افزایش داد که این خود زمینه را برای مبارزات دینی فراهم ساخت».

سیر تحول اندیشه سیاسی

آدرس فروشگاه های انتشارات عروج جهت خرید حضوری

مرکزی: خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران بین 12 فروردین و فخر رازی، پاساژ ظروفچی پلاک  1296

تلفن: 66493081

شماره 1: خیابان انقلاب، زیر پل حافظ، جنب فروشگاه برک

تلفن: 66706833

همچنین آثار چاپ شده حضرت امام خمینی(س) را می توانید [ اینجا  ] ببینید.

برای خرید الکترونیکی آثار حضرت امام و منشورات مؤسسه چاپ و نشر عروج نیز می توانید به [ اینجا ] مراجعه کنید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.