مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس تأکید کرد: فروش سهمیه بنزین تخلف است و پیگرد قانونی دارد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی استان فارس در خصوص فروش سهمیه بنزین خودروهای شخصی و عمومی در محل جایگاه‌های عرضه سوخت هشدار داد و آن را تخلف و منجر به پیگرد قانونی دانست.

به گزارش جماران، علی مبشری گفت: بعد از اصلاح نرخ قیمت حامل‌های انرژی شاهد فروش سهمیه سوخت خودروهای شخصی و عمومی در برخی از جایگاه‌های عرضه سوخت هستیم که این موضوع تخلف بوده و پیگرد قانونی دارد.

وی ادامه داد: نحوه استفاده از کارت سوخت توسط شرکت پخش فرآورده‌های نفتی قابل پیگیری است و در صورت اثبات تخلف، برای مالک کارت جریمه نقدی اعمال خواهد شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس به جایگاه داران نیز در این رابطه هشدار داد و اضافه کرد: در صورتی که مشخص شود جایگاه‌های عرضه سوخت به هر نحوی در فروش غیرقانونی سوخت دخالت دارند تخلفات آنها در کمیته رسیدگی به تخلفات شرکت فرآورده‌های نفتی بررسی شده و به مجازات‌هایی همچون جریمه نقدی و تنزل رتبه محکوم خواهند شد.

مبشری با بیان اینکه طی ۲ ماه گذشته به بیش از ۱۰۰ پرونده با موضوع عرضه خارج شبکه در جایگاه‌های عرضه سوخت در شعب تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شده است، افزود: فروش سهمیه سوخت طبق قانون، عرضه خارج از شبکه تلقی شده و متخلفین به مسدود شدن کارت سوخت و جریمه نقدی به میزان ۲ تا ۵ برابر نرخ fob محکوم خواهند شد.

مدیر کل تعزیرات حکومتی فارس از شهروندان تقاضا کرد چنانچه تخلفاتی از این قبیل را مشاهده کردند مراتب را به شرکت پخش فرآورده‌های نفتی اطلاع داده تا با متخلفین برخورد قانونی شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.