حجت الاسلام سیدکاظم موسوی در سومین نشست ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی استان  فارس با تاکید بر اینکه فردی که می خواهد نماینده مردم شود باید حافظ  منافع  مردم باشد و نباید تخلفی از او سر بزند گفت: بنابر این لازم از همین گام اول از ورود افراد ناسالمی که با استفاده از تبلیغات میلیاردی و ترفندهای خلاف قانون در صدد فریب مردم برای ورود به مجلس هستند پیشگیری به عمل آید. 

وی در ادامه با بیان این که بسیاری از آسیب‌ها و تهدیدات ناشی از فعالیت‌های افراد در فضای مجازی است گفت: فضای مجازی ظرفیت نامحدودی است که متأسفانه ابزاری برای برخی فعالیت های مخرب شده است.

حجت الاسلام موسوی از هیأت های نظارتی و اجرائی خواست تا با حساسیت ویژه اجرای قوانین و مقررات انتخابات را در دستور کار قرار دهند و اضافه کرد: هیأت های نظارتی و اجرایی انتخابات در هر مرحله اجرای دقیق قانون را نصب العین قرار دهند.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین با اشاره به این که باید قانون نصب العین قرار گیرد گفت: هیأت های اجرائی، رؤسای دادگستری ها ، دادستان های عمومی و انقلاب، فرماندار و سایر نهادها و دستگاه های متولی امر انتخابات همه با اتحاد، همدلی و همکاری  یکدیگر در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تلاش می کنند و در این راستا  باید قانون را  نصب العین قرار دهند و به هر آنچه در قانون پیش بینی شده است عمل نمایید تا انتخاباتی سالم و پرشور برگزار گردد.

وی در ادامه افزود : علاوه بر نصب العین قرار گرفتن قانون باید بر اساس فرمایشات رهبری معظم انقلاب  افرادی به عنوان نماینده مردم و برای وضع قوانین به مجلس شورای اسلامی راه یابندکه دارای طهارت اقتصادی و اخلاقی باشند.

رئیس شورای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان فارس بر مطالعه دقیق مواد ۲۸، ۲۹ و۳۰ قانون انتخابات توسط داوطلبان تأکید کرد و افزود: باید افراد صالح، متدین و توانمندکه دلسوز نظام و مردم باشند نام نویسی کنند.

حجت الاسلام موسوی با تأکید بر این که دستگاه قضایی با جدیت با کسانی که بخواهند با استفاده از گستردگی فضای مجازی رقابت های سالم و شور و نشاط انتخاباتی در جامعه را منحرف و مشوش سازند برخورد خواهد کرد گفت: ضابطین دستگاه قضایی با اشراف کامل فنی و اطلاعاتی کلیه فعالیت های خارج از عرف را بررسی و به مقام قضایی و شعب ویژه استان گزارش خواهند داد که در این مرحله دادگستری استان پرونده ها را با قید فوریت و به صورت ویژه در شعب اختصاصی رسیدگی خواهد کرد.

رئیس ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی همچنین یادآور شد: فعالیت مدیران دستگاه های دولتی به نفع یا زیان هر یک از کاندیداها و همچنین بهره گیری از امکانات و موقعیت های دولتی در تبلیغات اقدام خارج از مقررات است.

حجت الاسلام  موسوی افزود: در این خصوص اداره کل بازررسی بر اساس گزارشات اقدام و برابر مقررات برخورد خواهند کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: وظیفه و تکلیف همه ما در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی مشخص شده است و شاخص صراط مستقیم و راه درست اطاعت از منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری است و در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی بر اساس قانون قاطعانه عمل می کنیم.

رئیس کل دادگستری استان فارس  اظهار داشت: دست اندرکاران برگزاری این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی اعم از اجرائی، نظارتی و امنیتی، مسئولیت سنگین صیانت از آراء مردم را بر عهده دارند و این مسئولیت تنها در سایه اجرای دقیق قانون به انجام خواهد رسید.

وی همچنین از مردم خواست تا گزارش تخلفات انتخاباتی کاندیداها را به سامانه سجام به آدرس  sajam.adliran.ir اعلام نمایند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.