حجت الاسلام  سیدکاظم موسوی روز سه شنبه  هدف از این بازدید را حمایت از تولید و جلوگیری از تعطیل شدن کارخانه‌های تولیدی دانست و گفت: در اجرای سیاست های کلان قوه قضائیه، دادگستری استان فارس با تشکیل ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و حمایت های قضایی از تولید کنندگان و سرمایه گذاران استان به دنبال راه کارهای مناسبی در راستای رونق تولید و حمایت از تولیدات داخلی و در نتیجه اشتغال زایی است.

وی ادامه افزود: در سالی که از سوی رهبری فرزانه انقلاب به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است نباید شاهد بیکارشدن کارگران کارخانجات باشیم و در این راستا باید تمام اقشار جامعه چه مسئولان و چه مردم در تحقق این هدف، نقش ایفا کرده و با وجود مشکلات اقتصادی موجود و تحریم‌ها، از کاهش تولید و یا تعطیلی کارخانه های تولیدی جلوگیری کنند.

رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس دراین بازدید ضمن دیدار با مسئولان و کارگران کارخانه قند فسا  با بیان این که کارخانه قند فسا با داشتن  بیش از 300 نفر کارگر نقش مهمی در تولید، اشتغال و کشاورزی منطقه دارد تصریح کرد: تعطیل شدن این کارخانه موجب ضرر و زیان های بسیاری از بعد اجتماعی و اقتصادی این منطقه می شود لذا لازم است مسئولان این موضوع  را به صورت جدی پیگیری کنند و به بررسی مشکلات کارگران بپردازند.

وی در بخش دیگری از این سخنان خود در جمع مدیران و مسئولان کارخانه  قند فسا تاکید کرد: مدیر عامل و دست اندر کاران این واحد تولیدی باید همکاری ها و هماهنگی های لازم را درجهت خارج کردن این کارخانه ازحالت رکود انجام دهند و لازمه این امر ایجاد تعامل و انگیزه وحس اعتماد از دست رفته بین گارگران و مدیران است.

رئیس کل دادگستری فارس گفت: هدف و شعار ما حمایت از تولید است ودر جهت تحقق این امر مهم باید با اهتمام لازم نیروی خودرا به کار بگیریم تا شاهد رونق مجدد این واحد تولیدی درچند روز آینده باشیم.

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: لازمه رونق این کارخانه تلاش مسئولان و نمایندگان سه قوه در استان است و در جهت احقاق حقوق کارگران، رونق بخشی این کارخانه، برطرف کردن موانع و مشکلات حقوقی و قانونی تولید است.

وی در ادامه افزود: دادگستری استان فارس به سهم خود تمام توان خود را به کار خواهد بست تا این کارخانه راه اندازی شود و در مدار تولید قرار گیرد و حسب اظهارات مدیرعامل کارخانه تمامی تمامی تعمیرات کارخانه انجام شود و مقرر گردید در اوایل هفته آینده شروع به کار نماید و در کارگروه استانی نیز مشکلات وی جهت عدم تعطیلی این واحد تولیدی پیگیری شود.

رئیس کل دادگستری استان فارس همچنین پیشنهاد کرد: کارگروهی با نظارت دادگستری استان فارس تعیین شود تا در آمد ماهیانه کارخانه در این کارگروه عادلانه توزیع شود تا حق و حقوق همه کارگران به موقع پرداخت گردد و تمامی فعالیت های این کارخانه اعم از خرید یا فروش اموال و دارایی  تحت نظارت باشد.

حجت الاسلام  موسوی خاطر نشان کرد: به منظور رفع مشکلات  به وجود آمده ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس جلسات و نشست های مختلفی را برگزار کرده  تا اختلاف و مشکلاتی که میان مدیران کارخانه و کارگران به وجود آمده است و سبب بی اعتمادی شده است مرتفع گردد.

 وی گفت:  مقررگردیده است تا مسئولان این کارخانه معوقات تأمین اجتماعی و تمامی حقوق معوقه کارگران تا پایان شهریورماه پرداخت شود و نیز بدهی های گاز ، آب و برق، حق النظاره و مطالبات کشاورزان به صورت اقساطی پرداخت شود و تا حد ممکن نسبت به بازسازی و نوسازی بخش های فرسوده این کارخانه اقدام شود.

رئیس ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان فارس در پایان ابراز امیدواری کرد: با تلاش و همت مسئولان و کارگران کارخانه قند فسا و نیز با جلب اعتماد بین یکدیگر و اعتقاد به خود باوری و اعتماد به مسئولین به خصوص مسئولان قوه قضائیه در استان فارس و شهرستان نخواهیم گذاشت این کارخانه تعطیل شود و در آینده شاهد رونق این کارخانه خواهیم بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.