مهندس کیومرٍث سلگی مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور روز سه‌شنبه در نشست انجمن خیرین مسکن ساز استان فارس با اشاره به ساخت ۴۰ هزار مسکن خیر ساز در کشور اظهار داشت : نگاه مبتنی بر توسعه مسکن خیر ساز در همه استان‌ها بر گرفته از نگاه تامین سرپناه برای افرادی است که توانایی خانه دار شدن در شرایط عادی  ندارند ، انجمن خیرین مسکن ساز در برهه‌های مختلف و در همه استان‌ها و مناطق کشور به ویژه مناطق محروم و کم برخوردار در سال‌های گذشته توانسته  با تعریف طرح‌های ویژه مسکن شهری مناسب برای خانه دار شدن افراد با سطوح درآمدی مختلف اقدام کند .

سلگی با بیان اینکه هم اکنون انجمن خیرین مسکن ساز در تمام استان‌های کشور و ۱۲۰ شهرستان فعالیت می‌کند گفت :  حمایت مسوولان استانی و تلاش و مساعی اعضای هیات مدیره انجمن در استان ها باعث شده که در بسیاری از مناطق افراد بی بضاعت با تلاش انجمن خیرین مسکن ساز دارای سرپناه باشند.

مدیرعامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور تامین زمین مناسب را یک جالش جدی برای تداوم فعالیت های ساخت و ساز انجمن خیرین عنوان کرد و خواستار همراهی و مشارکت مسوولان استانی برای تامین زمین مناسب و تعریف طرح های جدید مسکن برای افراد بی بضاعت شد و اضافه  کرد: در این زمینه لازم است که بحث حمایت از انجمن جدی تر گرفته شود و به این وسیله به خانواده‌هایی که توان خانه‌دار شدن ندارند کمک کرد تا آنها هم از این مشکل خارج شوند.

مهندس سلگی همچنین گفت: یکی از مشکلاتی که الان در بحث انجمن خیرین برخی استان‌ها  وجود دارد این است که تمام بار کار بر روی دوش مرکز استان قرار گرفته و در شهرستان‌ها دفاتر  انجمن نداریم. در حالیکه در برخی از شهرستان‌ها موقعیت مناسبی برای فعالیت انجمن خیرین وجود دارد .

مدیر عامل انجمن خیرین مسکن ساز کشور همچنین  با اشاره به اینکه ساخت واحد مسکونی برای ۱۶هزار خانواده معلول فاقد مسکن آغاز شده  خواستار مشارکت و همراهی مسوولان استانی برای تامین سرپناه خانوار های دارای عضو معلول شد .

باید از همه ظرفیت های قانونی برای خانه دار شدن افراد بی بضاعت بهره گرفت

 امیر حسین جمشیدی مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس نیز در نشست انجمن خیرین مسکن ساز فارس تاکید کرد : از همه ظرفیت های قانونی برای خانه دار شدن افراد بی بضاعت باید بهره گرفت شرایط برای تامین مسکن افراد بی بضاعت و خانوار های دارای اعضای معلول باید روان سازی شود .

جمشیدی بیان کرد : شیراز و استان فارس با برخورداری از ظرفیت خیرین می‌تواند در این زمینه اقدامات اساسی انجام دهد و از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود استفاده کند.همه تلاش‌ها و هماهنگی ها باید در راستای کمک به خانه دار شدن افرد کم بضاعت باشد و استانداری فارس هم در این زمینه از هیچ کوششی فرو گذار نخواهد کرد.

احداث بیش از ۴ هزار  واحد مسکن محرومین در استان فارس 

مهندس عطا الله  زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز با ارائه گزارشی از فعالیت های تامین مسکن نیازمندان در استان فارس بر لزوم جلب مشارکت همه افرادی که انگیزه های خیر خواهانه در ایجاد سرپناه برای نیازمندان دارند تاکید کرد و بیان داشت:  ظرفیت های مناسبی  برای استفاده از توان خیرین و احداث سرپناه برای نیازمندان شناسایی شده که باید به کار گرفته شود.

 زمانی افزود: هم راستا با فعالیت های خیرین مسکن ساز در استان فارس به عنوان اولین نهاد مردمی خیرین در زمینه امور مسکن که در کشور فعال بوده است ، بنیاد مسکن نیاز اقدامات شایسته برا ی خانه دار شدن افراد بی بضاعت انجام داده است .

مدیر کل بنیاد  مسکن  فارس،  با بیان اینکه تاکنون ۴ هزار و ۷۳۰ واحد مسکن در قالب ۷۷ پروژه مسکن محرومین شهری تحویل متقاضیان شده است، اظهار داشت: تعداد یک هزار و ۴۲ واحد مسکن محرومین شهری نیز در قالب ۱۷ پروژه با پیشرفت فیزیکی مناسب  در دست اجرا است .

۶۱۱۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.