این دبیرخانه در اداره کل مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری مستقر است.

عبدالرضا قاسم‌پور در نخستین جلسه این هیات بازرسی تاکید کرد: انتخابات از پایه‌های اصلی نظام است و مردم‌سالاری دینی با برگزاری انتخابات سالم و مشارکت گسترده مردمی محقق می‌شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس دولت را امانت دار آرا مردم دانست و افزود: برای حفظ این امانت همه تلاش خود را به کار می‌گیریم و از ظرفیت های مختلف استان در این راستا بهره می بریم.
وی با تاکید بر اینکه وزارت کشور مامور اجرای قانون و مسئول حسن جریان انتخابات در کشور است، خاطرنشان کرد: هییت بازرسی انتخابات در سه سطح مرکزی، استان‌ها و شهرستان‌ها با دستور وزیرکشور تشکیل شده است.
رئیس هیات بازرسی انتخابات استان فارس ادامه داد: این هیات با هدف بازرسی و کنترل جریان انتخابات بر مدار قانون در دستگاه مجری و اجرا قانون به منظور صیانت از آرا مردم تشکیل شده است.
قاسم پور ادامه داد: ترکیب استانی هیات بازرسی انتخابات متشکل از رئیس، دبیر و سه عضو با معرفی استاندار و حکم رئیس هیات مرکزی و ترکیب شهرستان ها  متشکل از رئیس، دبیر و یک عضو با پیشنهاد دبیر هیات استانی و حکم رئیس هیات استان منصوب می‌شوند. 
رئیس هییت بازرسی انتخابات استان ، کنترل و بازرسی جریان انتخابات شامل همه مراحل اجرای انتخابات در سطح استان، حصول اطمینان از انجام صحیح، دقیق و به موقع وظایف قانونی توسط عوامل اجرایی انتخابات در سطح استان جمع بندی گزارشات مستند و مستدل از تخلفات انتخاباتی  و ارسال به هیات مرکزی، رسیدگی و پاسخگویی به شکایات واصله در سطح استان را به عنوان بخشی از وظایف این هیات برشمرد.
قاسم پور همچنین بیان کرد:  هیات مرکزی بازرسی  نیز طی احکامی بازرسان ویژه ای را برای کنترل حسن برگزاری انتخابات معرفی خواهد کرد. 
دارا کیانی مدیرکل دفتر بازرسی و امور حقوقی استانداری فارس به عنوان دبیر هیات بازرسی انتخابات استان فارس معرفی شده است.
بنا بر این گزارش، حمیدرضا ایزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سهراب مختاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و حیدرعلی کامیاب مدیرکل ورزش و جوانان استان دیگر اعضای این هیات هستند.
انتخابات مجلس شورای اسلامی اسفندماه ۹۸ برگزار می شود.
۶۱۲۲ / ۲۰۲۷

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.