مدیر روابط عمومی دانشگاه شیراز اعلام کرد که نظام رتبه بندی شانگ‌های در رتبه بندی موضوعی سال ۲۰۱۹ خود، دانشگاه شیراز را جزو فهرست دانشگاه‌های برتر جهان قرار داده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، جواد تشخوریان یکشنبه 23 تیرماه به خبرنگاران گفت: براساس نظام رتبه بندی شانگهای، دانشگاه شیراز در 2 رشته‌ی ''مهندسی متالورژی'' و ''منابع آب'' در جمع ۲۰۰ دانشگاه برتر حضور دارد.

وی افزود: در رشته های ''علوم دامپزشکی'' و ''علوم و فناوری غذایی''، هم این دانشگاه توانسته است در کنار ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار گیرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه شیراز خاطر نشان کرد: در رشته ی''مهندسی مکانیک''، این دانشگاه جزو ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیاست و در رشته‌های ''مهندسی برق و الکترونیک''، ''مهندسی شیمی'' و ''علوم و مهندسی انرژی'' هم در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر حضور دارد.

به گزارش ایسنا، نظام رتبه بندی شانگهای یکی از معتبرترین رتبه بندی های جهانی است که نتایج آن توسط دانشگاه شانگهای ژیائوتنگ چین منتشر می شود.

این رتبه بندی در قالب یک پروژه بزرگ در کشـور چیـن برای اولین بار در ژوئـن سال ۲۰۰۳ میلادی توسط دانشگاه شانگهای منتشر شد و به صورت سالانه روزآمد می شود.

نظام رتبه بندی شانگهای در سال ۲۰۱۹ میلادی برای سومین سال، رتبه بندی موضوعی دانشگاه های برتر دنیا را منتشر کرد و ۳۲ دانشگاه از ایران در فهرست دانشگاه های برتر دنیا قرار گرفتند.

رتبه بندی موضوعی شانگهای در سال ۲۰۱۹ در۵۴ رشته در قالب ۵ حوزه کلی شامل حوزه مهندسی (۲۲ رشته)، حوزه علوم پایه (۸ رشته)، حوزه علوم زیستی (۴ رشته)، حوزه علوم پزشکی(۶ رشته) و حوزه علوم اجتماعی(۱۴ رشته) صورت گرفته است.


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.