اخبار مرتبط

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری فارس با بیان اینکه میزان گردشگران نوروزدر سال 97 نسبت به سال 96 با یک افزایش 20 درصدی مواجه بود گفت: اگرچه شرایط اقتصادی مردم در سال 97 چندان تفاوتی با سال 98 ندارد بی شک میزان گردشگران نوروز در سال آینده روند کاهشی نخواهد داشت.

مصیب امیری در گفت‌و گو با ایلنا با بیان اینکه اماکن اقامتی فارس در ایام نوروز افزایش قیمت ندارند افزود: نرخ اقامتگاه و مراکز اقامتی استان فارس در نوروز 98 افزایش پیدا نمی کند و این در حالی است که هزینه این مکان‌ها طبق قیمت سال 97 محاسبه می شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت اقامتگاه های استان فارس در ایام نوروز حدود 500 هزار نفر است گفت: زیر ساخت‌های مناسبی مانند هتل ها، مهمانپذیر، هتل آپارتمان، خانه مسافر اردوگاه های گردشگری و ... در ایام نوروز موجود در استان می‌توانند از افراد زیادی در استان میزبانی کنند.

به گفته وی مسافران در صورت مشاهده افزایش قیمت و سو استفاده از مکان های اقامتگاهی شکایت کنند.

امیری با بیان اینکه قیمت مکان‌های تاریخی استان در 4 سال گذشته افزایش نداشته است ادامه داد: این در حالیست که نرخ بلیط مکان‌های تاریخی مانند تخت جمشید سه هزار تومان است.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری فارس با اشاره اینکه فروش بلیت‌های اماکن گردشگری استان الکترونیکی شده است گفت: این در حالیست که فروش بلیط های مکان های تاریخی و گردشگری که زیر مجموعه میراث فرهنگی است به صورت الکترونیکی در اختیار مردم قرار می گیرد بطوریکه مردم می توانند از طریق سایت و باجه هایی که در اماکن تاریخی استان قرار دارند بلیط مجموعه مورد نظر را تهیه و خریداری کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس ادامه داد: تنوع در نحوه فروش بلیط های اماکن گردشگری استان سبب می شود که مردم برای خرید بلیط در صف های طولانی منتظر نشوند.

امیری بیان کرد: بارش های انجام شده سال جاری در استان باعث شده که استان فارس در ایام نوروز دارای شرایط مناسبی برای مسافران باشد این در حالیست که این مهم سبب ایجاد سر سبزی نقاط استان شده است.

به گفته وی بارش هایی که در گوشه نقاط کشور در ایام عید باعث می شود که گردشگران از عزیمت به این نقاط منصرف شوند و نقاط جنوبی کشور مانند استان فارس و ... را برای گردشگری برگزینند.

امیری خاطر نشان کرد: در مجموعه و محور زندیه شیراز حدفاصل ارگ کریم خانی، موزه پارس و حمام وکیل ایستگاهی قرار دارد که بلیت مجموعه زندیه را مردم می‌توانند تهیه کنند ضمن اینکه در کنار گیشه‌ها و استندها، مسافران و گردشگران نوروزی می‌توانند بلیت موزه‌ها و فضاهای گردشگری را به شیوه اینترنتی خریداری کنند که قاعدتاً دیگر نیازی به حضور در صف‌های طویل نیست.

 وی افزود: ساعت بیشتر اماکن تاریخی در این روزها افزایش یافته به حدی که گردشگران بتوانند به آسانی بازدید کنند، اما افزون بر حافظیه، آرامگاه سعدی هم به احتمال زیاد تا ساعت ۲۴ پذیرای گردشگران نوروزی است، البته این نیازمند بررسی بیشتر است که آیا با متقاضی بیشتری روبه رو هستیم

 

 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.