اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ، سرلشکر محمدعلی جعفری چهارشنبه در آیین اهدای یک هزار جهیزیه به زوج های جوان در شیراز اضافه کرد: سیاست راهبردی و انتظاری که از سپاه و بسیج در جامعه وجود دارد ایجاد رضایت حداکثری مردم است.
وی بیان کرد:این سازمان تلاش های مختلفی را انجام داده که البته علاوه بر تامین امنیت،نگاهی هم به توسعه فعالیت های اجتماعی و محرومیت زدایی و خدمت به مردم داشته است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: کمک به توسعه جامعه، ازدواج آسان و تامین جهیزیه از جمله برنامه‌هایی است که برای قشر آسیب پذیر جامعه انجام شده است و سپاه در استان فارس توانسته با جذب مشارکت های درون استانی نقش موفقی در ارائه خدمت رسانی به مردم داشته باشد.
جعفری استان فارس را استانی موفق در جذب مشارکت های مردمی دانست و افزود: در زمینه تامین اعتبار فعالیت های اجتماعی بودجه های متمرکزی در نظر گرفته شده که بیشتر به استان هایی تخصیص داده می‌شود که بتوانند مشارکت های مردمی و استانی را جذب کنند.
او همچنین درباره فعالیت های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: بیش از یک هزار و 600 پروژه عمرانی در استان فارس افتتاح خواهد شد که از 40 هزار پروژه اقتصاد مقاومتی فعال در کشور سهم استان فارس باید در این حوزه افزایش یابد.
جعفری اضافه کرد: برای کاهش محرومیت در جامعه باید علاوه بر بسیج و سپاه ، دستگاه های اجرایی و استانداری نیز حمایت ویژه ای انجام دهند تا شاهد از بین رفتن چهره محرومیت از جامعه باشیم.

**کاهش 36 درصدی خط فقر
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان این که خط فقر 36 درصد کاهش یافته است عنوان کرد: قبل از انقلاب بیش از 46درصد مردم زیر خط فقر بودند یعنی بیش از نیمی از جمعیت ایران در آن زمان اما اکنون خط فقر به 10 درصد رسیده است و علاوه بر آن نیز جمعیت رشد قابل توجهی داشته است.
جعفری اظهار داشت: دشمن جنگ اقتصادی را در پیش گرفته است پس بایستی بیشتر از گذشته به مناطق محروم توجه شود تا مشکلات اقتصادی نتواند ضربه ای به خانواده های حساس وارد کند.
وی بیان کرد: چهل سال از انقلاب گذشته است و شتاب پیشرفت در ایران بسیار زیاد است و نسبت به خیلی از کشورهای اروپایی توانستیم رشد قابل توجهی داشته باشیم.

**اهدای77 هزار قلم جهیزیه در کشور
سردار سید ضیاء الدین حزنی دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم گفت: امسال تمام رده های سپاه ، 77 هزار قلم جهیزیه تهیه و توزیع کرده اند و برای این میزان جهیزیه اعتباری بالغ بر 385 میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

** محرومیت زدایی ،محور فعالیت های بسیج
فرمانده سپاه فجر استان فارس نیز گفت: یکی از برنامه هایی که سپاه همواره به دنبال آن است قرار گیری در‌کنار مردم و حمایت از قشر آسیب پذیر جامعه است و محرومیت زدایی را باایجاد چهار قرارگاه دنبال کرده است.
سردار سرتیپ دوم سید هاشم غیاثی بیان کرد: 40 هزار پروژه عمرانی و اقتصاد مقاومتی در کشور در حال حاضر فعالیت می‌کنند که از این تعداد دو هزار و سه پروژه مربوط به استان فارس است که از بهمن 97 تا بهمن 98 به بهره ‌برداری می رسند البته علاوه بر این میزان دو هزار و 500 پروژه دیگر نیز در دست فعالیت است.
فرمانده سپاه فجر استان فارس تاکید کرد:15 منطقه شهری حساس در شیراز در نظر گرفته شده و سعی شده تا با فعالیت در این مناطق بتوانیم محرومیت را از این مناطق از بین ببریم.
وی بیان کرد : کاهش آسیب های اجتماعی ، مشاوره و ارتقای سبک زندگی ، کمک هزینه های ازدواج ، افزایش امنیت و مردمی کردن امنیت از جمله رئوس برنامه های خدمت رسانی به مردم در مناطق محروم است.
با توجه به همزمانی مراسم اهدای هزار جهیزیه به زوج‌های جوان و روز درختکاری، در حاشیه این مراسم فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با کاشت نهال به گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم اقدام کرد.
ع.پ /1876
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.