به گزارش ایرنا، دکتر علیرضا رفیعی پور چهارشنبه این سخنان را پس از دیدار با همتای پاکستانی خود در حاشیه هشتمین نشست منطقه ای اوراسیای غربی در شیراز اعلام کرد.
وی اظهار داشت: در نشست با رئیس دامپزشکی پاکستان، تمهیدهای تازه ای برای صادرات کنترل شده و بهداشتی دام زنده به ایران اتخاذ شد.
رئیس سازمان دامپزشکی ایران یادآور شد: در این نشست مقرر شد دام های زنده به صورت کنترل شده و با گواهینامه بهداشتی که الزامات بهداشتی دامپزشکی ایران در آن ملاحظه شود، وارد کشورمان شود.
وی ادامه داد: در این دیدار همچنین ایران و پاکستان بر عزم خود برای تقویت همکاری مشترک مرزی در راستای کنترل بیماری تب برفکی اعلام کردند.
رئیس سازمان دامپزشکی پاکستان نیز در حاشیه این دیدار گفت: دولت پاکستان در نظر دارد بزودی صادرات محدود دام زنده به خارج کشور را آغاز کند.
خورشید احمد افزود: بر اساس سیاست جدید دولت پاکستان و مذاکراتی که با رئیس سازمان دامپزشکی ایران داشتم بزودی با ایران‌ گواهی‎ های بهداشتی مبادله خواهیم‌کرد تا دام‌های صادراتی پاکستان مشروط بر داشتن ضوابط بهداشتی و به صورت رسمی مقدور شود.
وی یادآور شد: هم اینک در ارتباط با گوشت آماده و بدون استخوان محدودیتی در صادرات محموله ها از پاکستان به ایران نیست و این صادرات در حال انجام است.
هشتمین نشست منطقه ای نقشه راه اوراسیای غربی روز دوشنبه سیزدهم اسفندماه جاری با مشارکت سازمان بهداشت دام جهان (OIE ) و سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو FAO ) با حضور روسای دامپزشکی 15 کشور در شیراز آغاز به کار کرد. کنترل بیماری دامی تب برفکی از اهداف این نشست اعلام شد. این نشست امروز چهارشنبه پانزدهم اسفندماه به کار خود پایان داد.
9873/ 2027
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.