علی بوستانی دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: 2 هزار و 374 روستا بالای 20 خانوار در فارس تحت پوشش خدمات این شرکت هستند و با استفاده از 86 دستگاه آب‌شیرین‌کن به صورت شبانه‌روزی در مناطقی که آب شرب بهداشتی ندارند، آب تصفیه شده در حد کیفیت آب‌ معدنی به روستاها رسانده می شود.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی فارس با اشاره به خشک شدن چاه‌های آب به دلیل خشک‌سالی و تداوم شرایط جوی افزود: به‌ طور میانگین قیمت تمام‌شده یک مترمکعب آب شرب یک هزار و 468 تومان است در حالیکه آب در مناطق روستایی به بهای هر متر مکعب 320 تومان عرضه می شود.
بوستانی با تاکید بر لزوم صرفه جویی در مصرف آب و پرداخت آب بها توسط روستاییان و همچنین مشترکان ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب روستایی فارس حدود 9 میلیارد تومان مطالبات و حدود 30 میلیارد تومان بدهکاری به پیمانکاران دارد که پرداخت بخشی از این بدهی با دریافت مطالبات امکان پذیر است.
وی میزان هدر رفت آب در شبکه های روستایی را حدود 35 درصد اعلام و اضافه کرد: تامین اعتبار لازم برای ساماندهی شبکه های توزیع و مصرف نیز رویکردی است که از هدر رفت بیشتر آب جلوگیری می کند .
بوستانی با بیان اینکه قبل از انقلاب 450 روستا دراستان فارس از آب شرب سالم بهره‌مند بودند، بیان کرد: بعد از انقلاب 2هزار و710 روستا با احداث شبکه از آب شرب بهداشتی بهره‌مند شدند، روستاهایی که قبل از انقلاب دارای آب شرب بودند نیز بعد از انقلاب به دلیل فرسودگی شبکه مجدداً آب‌رسانی شدند و احداث شبکه تأسیسات آن‌ها مجدداً انجام شده است.
6113 /1876
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.