اخبار مرتبط

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گزارش روز چهارشنبه خود با اعلام این مطلب به نقل از معاون درمان این دانشگاه و نماینده وزیر بهداشت در کمیسیون ماده 11 تعزیرات حکومتی، اظهار داشت: با دریافت گزارش هایی مبنی بر دخالت متصدی یک باب مغازه عطاری در این شهر در امر درمان، موضوع به بازرسان ویژه کمسیون ماده 11تعزیرات حکومتی دانشگاه ارجاع شد.
عبدالخالق کشاورزی افزود: پس از تایید تخلف، با دستور مقام قضایی از ادامه فعالیت این عطاری جلوگیری و نسبت به تعطیلی آن اقدام شد.
وی ادامه داد: عده ای با بی توجهی به سلامت جامعه، خود را مجاز به توصیه و حتی تجویز مصرف گیاهان دارویی می دانند.
کشاورزی بیان کرد: نظر به این که فعالیت صنف عطاری با سلامت مردم ارتباط دارد، عطاری ‌ها نیز مانند دیگر اصناف باید طبق ضوابطی که مشخص شده است اقدام به فعالیت کنند و لازم است نظارت بیشتری در این زمینه اعمال شود.
او گفت: حتی گیاهان دارویی هم در صورتی که با حجم و اندازه استاندارد تجویز نشوند، ممکن است عوارض جانبی در پی داشته باشند شوند و به همین سبب باید در این زمینه اطلاع رسانی بیشتری صورت گیرد.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم فارس خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با شماره تلفن 1819 که به صورت شبانه روزی در اختیار مردم است تماس گرفته و موضوع را با کارشناسان این مرکز در میان بگذارند.
6113 /6118
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.