اخبار مرتبط

مکان: استرالیا/ منبع: دیلی میل

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا امروز یکشنبه یک پرواز آزمایشیِ بدون توقف از نیویورک تا سیدنی را که نزدیک 20 ساعت طول کشید، با موفقیت به پایان رساند.

پرواز مسافربری شماره 7879 شرکت هواپیمایی کانتاس پس از طی مسافت 16200 کیلومتر بامداد امروز یکشنبه با 50 سرنشین در فرودگاه سیدنی بر زمین نشست. سفر این هواپیمای بوئینگ 19 ساعت و 16 دقیقه طول کشید.

تاکنون هیچ هواپیمای تجاری نتوانسته بود چنین پرواز طولانی مدتی را بدون توقف، با این تعداد سرنشین و بار انجام دهد.

هدف از انجام این آزمایش که تحت نظر تیمی از پژوهشگران انجام شد، جمع‌ آوری داده‌ هایی درباره تاثیر سفرهای طولانی مدت بر سلامت و امنیت سرنشینان همچنین بررسی واکنش‌ های بدن انسان به این سفرها از طریق ارزیابی پارامترهایی مانند تغییرات در خواب، مصرف مواد غذایی و میزان تحرک سرنشینان و چگونگی به حداقل رساندن پرواززدگی (جت لگ) در مسافران بود. آنها به کمک تجهیزات پزشکی نیز الگوهای مغزی خلبانان را در طول این سفر تحت نظر داشتند.

با توجه به افزایش تقاضای جهانی برای انجام سفرهای هوایی و به موازات آن پیشرفت‌ های قابل توجه در صنعت هواپیماسازی و کیفیت هواپیماها، شرکت‌ های حمل و نقل هوایی بیش از گذشته به پروازهای طولانی مدت گرایش پیدا کرده‌ اند. بر این اساس انجمن بین‌ المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) پیش‌ بینی می‌ کند که تعداد مسافران جهانی این صنعت از 4.6 میلیارد نفر در سال جاری میلادی به 8.2 میلیارد نفر در سال 2037 افزایش یابد.

شرکت هواپیمایی کانتاس استرالیا قصد دارد پرواز بدون توقف دیگری را نیز این بار از لندن به سیدنی آزمایش کند و انتظار می‌ رود تا پایان سال جاری میلادی درباره آغاز پروازهای تجاری در این مسیرها تصمیم بگیرد.

در صورت تصمیم شرکت به انجام چنین پروازهایی، بهره‌ برداری از هواپیماهای کانتاس در این ماموریت‌ ها از سال 2022 یا 2023 میلادی رسما آغاز خواهد شد.

 

مکان: استرالیا

منبع: دیلی میل

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.