جماران؛

پیش بینی پوکی استخوان با کمک هوش مصنوعی

بر اساس نتایج مطالعه منتشر شده در مجله "Artificial Intelligence Horizons"، محققان دانشگاه تولان الگوریتم جدیدی برای یادگیری عمیق ایجاد کرده اند که می تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان را حتی قبل از مراجعه به پزشک پیش بینی کند که از روش های رایانه ای فعلی برای پیش بینی خطر پوکی استخوان بهتر عمل می کند.

لینک کوتاه کپی شد

جماران؛  به نقل از مجله پزشکی:  محققان مدل‌های یادگیری عمیق را که می‌توانند شبکه‌های عصبی انسان را تقلید کنند، در برابر چهار الگوریتم یادگیری ماشین سنتی و یک مدل رگرسیون سنتی آزمایش کردند.

داده های مورد استفاده برای آزمایش از بیش از 8000 شرکت کننده 40 ساله و بالاتر در مطالعه پوکی استخوان لوئیزیانا به دست آمد و مدل شبکه عصبی عمیق از دانشگاه تولین بهترین عملکرد را داشت و به طور دقیق موارد مثبت واقعی را شناسایی کرد و خطاها را به حداقل رساند.

از دست دادن نمک باعث تحریک بازسازی کلیه می شود

 

الصورة:

 

یک مطالعه به رهبری USC نشان داد که از دست دادن نمک و مایعات بدن می تواند بازسازی و ترمیم کلیه را در موش تحریک کند. او کشف کرد که این پاسخ بازسازی طبیعی به گروه کوچکی از سلول های کلیه در ناحیه ای به نام ماکولا دنسا بستگی دارد.

سنسور هوشمند قند خون را کنترل می کند


الصورة:

 

محققان دانشگاه مک مستر و دانشگاه واترلو در کانادا یک حسگر پوشیدنی جدید و بدون درد ابداع کرده اند که می تواند قند خون را به طور مداوم برای هفته ها کنترل کند و داده ها را به گوشی هوشمند ارسال کند. این سنسور از سوزن های ریز هیدروژل استفاده می کند.

سیر یک داروی کلسترول است


الصورة:

 

به گزارش Science RT، یک مطالعه جدید نشان داد که افزودن مقداری سیر به طور منظم به رژیم غذایی، قند و کلسترول خون را تحت کنترل نگه می دارد. تجزیه و تحلیل دقیق 22 مطالعه قبلی شامل 29 کارآزمایی تصادفی کنترل شده، که توسط محققان دانشگاه Shechang در چین انجام شد، تأیید می کند که مصرف سیر با سطوح پایین تر گلوکز و برخی از انواع مولکول های چربی مرتبط است.

دستگاه دندان مار جراحی را بهبود می بخشد


الصورة:

 

تیمی در دانشگاه کلمبیا دستگاهی با الهام از دندان‌های مار برای بهبود جراحی ترمیم روتاتور کاف توسعه داده‌اند. مطالعه آنها که در مجله Science Advances منتشر شده است، نشان می دهد که این دستگاه تقریباً قدرت ترمیم روتاتور کاف را دو برابر می کند، زیرا روتاتور کاف سالانه بیش از 17 میلیون نفر را در آمریکا تحت تأثیر قرار می دهد و برای اتصال مجدد تاندون به استخوان نیاز به جراحی دارد. این دستگاه یک پایه کوچک و منحنی با دندانه های کوچک است که از رزین زیست سازگار ساخته شده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید