بنز از فناوری شارژ تسلا استفاده خواهد کرد

مرسدس بنز استاندارد شارژ تسلا را برای خودرو‌های الکتریکی آمریکای شمالی از سال ۲۰۲۵ در نظر گرفته است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، خودروساز آلمانی مرسدس بنز اعلام کرد که خودرو‌های برقی این شرکت در آمریکای شمالی از سال ۲۰۲۵ از فناوری شارژ تسلا استفاده خواهند کرد و همچنین از سال آینده به بیش از ۱۲ هزار سوپرشارژر خود دسترسی خواهند داشت.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ این شرکت به رقبای آمریکایی فورد و جنرال موتورز می‌پیوندد تا استاندارد شارژ آمریکای شمالی (NACS) را اتخاذ کنند، زیرا آن‌ها تلاش می‌کنند شبکه شارژر‌های سریع خود را در تلاش برای آسان‌تر کردن مالکیت خودرو‌های برقی گسترش دهند.

مرسدس بنز اولین خودروساز آلمانی خواهد بود که در طراحی شارژ تسلا برای مشتریان آمریکای شمالی شرکت می‌کند. فولکس‌واگن آلمانی نیز در حال مذاکره برای پذیرش استاندارد شارژ آمریکای شمالی است.

بر اساس گزارش رویترز، تسلا فراتر از اتصال دهنده‌های خود گسترش یافته و سیستم شارژ ترکیبی را در برخی از ایستگاه‌های شارژ ایالات‌متحده خود در نظر گرفته است، زیرا دولت بایدن به دنبال ارائه میلیارد‌ها یارانه برای گسترش شبکه‌های شارژ است. وزارت انرژی ایالات متحده اعلام کرد که سوپرشارژر‌های تسلا حدود ۶۰ درصد از کل شارژر‌های سریع در ایالات‌متحده را تشکیل می‌دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید