تویوتا پریوس ۲۰۲۲ خودرویی مجلل در سه رنگ متالیک

تویوتا پریوس۲۰۲۲ همچون نسخه‌های قبلی، خودرو هاچ بک فوق العاده‌ای است که با کارایی بالایی تولید می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تویوتا از نسخه ویژه پریوس مدل ۲۰۲۲ با نام نایت شید (Nightshade) رونمایی کرد. همانطور که از نامگذاری این مدل مشخص است در تمامی بخش‌های بدنه این خودرو شاهد رنگ متالیک مشکی نیمه شب (Midnight Black Metallic) خواهیم بود.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت؛ این خودرو همچنان نسخه های قبلی، خودرو هاچ بک فوق العاده ای است که با کارایی بالایی تولید می شود. هدف از طراحی این خودرو این است که بسیار مقرون به صرفه باشد اما از نظر زیبایی شناسی خوشایند نیست. این خودرو با یک پیشرانه ۱۲۱ اسب بخار قدرتی ارائه می شود.

نکته مثبت در طراحی این خودرو این است که اکنون تنها هیبریدی جمع و جوری است که همراه با سیستم چهار چرخ محرک ارائه می‌شود.  تویوتا به اندازه سدان هم رقیب هوندا اینسایت جذاب نیست، از تویوتا کرولا هیبریدی ارزان‌تر و مصرف سوخت آن به همان اندازه است.

سری پریوس مدل Nightshade در سه رنگ متالیک مختلف نقره ای، سفید و مشکی ارائه می شود. در داخل، سیستم گرمایشی برای فرمان و صندلی‌های جلو به صورت استاندارد ارائه می‌شود.

در این خودرو رینگ ها، دستگیره درب ها، قاب آینه ها، بخشی از لوگوها، گرافیک داخلی چراغ اصلی جلو و ... به رنگ مشکی کار شده است.  مدل XLE با صندلی‌های قابل تنظیم برقی، بالشتک‌های صندلی و فرمان گرم شونده و پد شارژ گوشی هوشمند ارائه می شود.

پیشرانه هیبریدی پریوس شتاب هیجان انگیز یا حتی سرگرم کننده‌ای را ارائه نمی‌دهد که جزو نقاط ضعف آن به شمار می رود. پریوس ۲۰۲۲ نیز لذت رانندگی فوق العاده ای را ارائه نمی دهد. مدل‌های چهار چرخ محرک دارای یک موتور الکتریکی هستند که جدا از سیستم هیبریدی عمل می‌کند. 

شاخص مصرف سوخت برای ۱۰۰ کیلومتر رانندگی با نمونه محور جلو: در شهر ۴.۴ لیتر، در بزرگراه ۴.۷ لیتر و در حالت ترکیبی ۴.۵ لیتر است. در نمونه مجهز به سامانه تمام چرخ محرک: مصرف سوخت در شهر ۴.۶ لیتر، بزرگراه ۵ لیتر و حالت ترکیبی ۴.۸ لیتر است.

در فضای داخلی این خودرو از چرم مجللی استفاده شده است که باعث لوکس شدن این خودرو شده است. مسافران فضای زیادی در پریوس دارند، این خودرو مجهز به صندلی‌های نرم و فضایی برای نشستن چهار نفر دارد. سبک بدنه هاچ بک پریوس به این معنی است که فضای خوبی برای حمل بار در پشت صندلی عقب وجود دارد.

دیدگاه تان را بنویسید