این دستگاه جان قربانیان چاقوکشی را نجات می دهد

یک دانشجو ابزاری ابداع کرده که زخم چاقو را می بندد و با جلوگیری از خونریزی بیش از حد به نجات جان فرد کمک می کند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به نقل از پرس اسوسیشن، یک دانشجو دستگاهی طراحی کرده که به امدادگران کمک می‌کند خونریزی ناشی از زخم‌های چاقو را به سرعت متوقف کنند.

مهر نوشت؛ جوزف بنتلی یک دانشجوی طراحی و فناوری در دانشگاه لوگبروگ نمونه اولیه دستگاه REACT را ساخته که با استفاده از فشار در محل زخم، خونریزی را متوقف می‌کند.

دستگاهی که جان قربانیان چاقوکشی را نجات می دهد

در حقیقت دستگاه زخم را در مناطقی هدف می‌گیرد که به طور کلی درمان آن مشکل است مانند زیر بغل و شکم.

ممکن است قربانی زخم با چاقو طی ۵ دقیقه جان خود را از دست بدهد، بنابراین اولویت امدادگران متوقف کردن خونریزی بیش از حد است.

به گفته این دانشجوی سال آخر دستگاه REACT سریع‌تر از روش‌های سنتی می‌تواند زخم را ببندد و بعد هنگام عمل جراحی می‌توان آن را به راحتی برداشت.

به طور معمول امدادگران و پلیس از کیت کنترل خونریزی استفاده می‌کنند که حاوی گاز پانسمان است و با فشار روی زخم فشرده می‌شود. اصول فعالیت REACT نیز به همین شیوه است اما در مدت زمان کوتاه‌تری خونریزی را متوقف می‌کند. همچنین اگر این دستگاه زخم را به اندازه کافی فشار ندهد، می‌توان آن را برداشت و فرایند متوقف کردن خونریزی را دوباره انجام داد.

بنتلی در این باره می‌گوید: کاربرد ساده دستگاه و فرایند خودکار سیستم REACT به امدادگران کمک می‌کند سریع‌تر جان قربانی را نجات دهند.

 

دیدگاه تان را بنویسید