۱۳ آبان روزجهانی مبارزه با استکبار جهانی طلیعه‌دار و تجلی سه واقعه مهم تبعید حضرت امام خمینی(ره) به ترکیه، به خاک خون کشیدن دانش‌آموزان توسط مزدوران رژیم ستم شاهی و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان انقلابی پیرو خظ امام در تاریخ معاصر ایران اسلامی است که هر ساله باشکوه‌تر از سالهای قبل در سراسر سرزمین نخل و آفتاب برگزار می شود تا بدخواهان نظام صحنه های با شکوهی از عشق و ارادت به نظام مقدس جمهوری اسلامی را در این دیار نظاره‌گر باشند.

مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان که همواره در گذر زمان شاهد توطئه‌ها و ترفندهای مختلف دشمنان و بدخواهان برای ضربه زدن به نظام اسلامی در این خطه از ایران بزرگ بوده‌اند یک بار دیگر با وحدت و همدلی دوشادوش هم در راهپیمایی۱۳ آبان حضور پررنگ‌شان را به نمایش گذاشتند تا به دشمنان نشان دهند هیچ توطئه‌ای نمی‌تواند صفوف متحد آنان را بشکند و خللی در وفاداری‌شان به نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کند.

مردم ولایت‌مدار، مومن و همیشه در صحنه این دیار بار دیگر شور، شعور و وحدت انقلابی خود را در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرمان های امام و شهدا به نمایش گذاشته و حماسه ای وحدت آفرین خلق کردند.

شماری از راهپیمایان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا حضور حماسی مردم در صحنه های انقلاب را بهترین پاسخ دندان شکن به یاوه گوئیها و توطئه‌های دشمنان و مایه دلگرمی دوستان نظام جمهوری اسلامی ایران دانستند.

زهرا راشکی یکی از شهرندان زاهدانی به خبرنگار ایرنا گفت:  مردم شیعه و سنی این استان همواره پیرو خط امام و رهبری هستند و در این راه تا پای جان برای دفاع از آرمان ها و ارزش های اسلامی ایستادگی می‌کنند.

وی افزود: هدف ما زنان که همگام با مردان در این راهپیمایی شرکت کرده ایم نشان دادن اقتدار ملت ایران و اعلام حمایت قاطعانه  از نظام اسلامی، رهبر معظم انقلاب و اهداف و آرمانهای انقلاب است.

راشکی تاکید کرد: مردم سیستان و بلوچستان به عنوان پرچمداران وحدت و انسجام مذاهب اسلامی و مرزداران غیور ایران عزیز با حضور باشکوه در راهپیمایی ۱۳ آبان یک صدا فریاد حمایت از نظام و انقلاب را سرداده و آمادگی خود برای حفاظت از مرزهای میهن اسلامی را اعلام کردند.

یکی از شهروندان اهل سنت زاهدانی نیز به خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مستکبران و دیگر دشمنان اسلام هیچ زمان چشم دیدن وحدت ملت بزرگ ایران را ندارند گفت: مخالفان این نظام الهی و دینی بدانند مردم شیعه و سنی این دیار هیچگاه مسیر خود را از یکدیگر جدا نخواهیم کرد و همواره با پیروی از رهبر معظم انقلاب با وحدت و یکپارچگی ایران خود را هر روز بهتر از گذشته آباد خواهیم کرد.

منصور شاهوزهی افزود: وظیفه مهم جوانان نسل امروز تلاش در سنگر علم و دانش است تا با درنوردیدن مرزهای علم به توسعه پایدار دست یابیم.

یکی از زنان اهل سنت زاهدان نیز به خبرنگار ایرنا گفت:  مردم با تمام سختی ها و مشکلاتی که دارند در راهپیمایی ۱۳ آبان حضور پیدا می کنند تا عشق و ارادت خود را به ایران و اسلام نشان دهند.

زلیخا شه‌بخش افزود: مردم این استان امروز همچون گذشته با حضور به موقع و در صحنه نشان دادند هیچگاه از آرمان‌های انقلاب اسلامی کوتاه نخواهند آمد و هرکجا که احساس کنند نیاز به حضورشان است وارد میدان می شوند.

وی بیان کرد: حضور همه اقشار به ویژه کودکان، جوانان و میانسالان در این راهپیمایی جلوه خاصی به آن بخشیده است که باید مسئولان با قدردانی از مردم برای رفع مشکلات آنان کمر همت ببندند.

راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان با حضور گسترده مردم شهرها و بخش های مختلف سیستان و بلوچستان برگزار شد.

مردم شهرستان‌های چابهار، کنارک، نیکشهر، قصرقند، فنوج، سرباز، ایرانشهر، بمپور، دلگان، مهرستان، سیب سوران، سراوان، خاش، زاهدان، هامون، زابل، نیمروز، زهک و هیرمند یک بار دیگر با برگزاری راهپیمایی با شکوهی وحدت و انسجام خود را در حفظ و حراست از کیان میهن اسلامی، ارزش‌های والای انقلاب و حمایت و پشتیبانی از رهبر معظم انقلاب، نظام و دولت اسلامی اعلام و از استکبار و صهیونیست ابراز انزجار کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.