معاون خدمات شهری شهرداری زاهدان گفت: 100 هزار دام قربانی برای عید قربان وارد زاهدان می شود که سه مرکز بهداشتی فروش و ذبح دام در این شهر درنظر گرفته شده است.
به گزارش ایسنا- منطقه سیستان و بلوچستان، براهویی افزود: این مراکز به منظور جلوگیری از شیوع بیماری تب کریمه کنگو راه اندازی شده و فروش و ذبح دام در روز عید قربان تحت نظارت کارشناسان دام پزشکی بصورت رایگان انجام می شود.
معاون دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با افزایش ذبح غیربهداشتی دام در آستانه عید قربان، نسبت به بروز احتمالی بیماری تب کریمه کنگو هشدار داد.
طباطبایی گفت: تب کریمه کنگو، بیماری خونریزی دهنده کشنده‌ای است که از طریق گزش کنه آلوده یا تماس مستقیم با خون و لاشه گوشت دام آلوده به فرد منتقل می‌شود.
طباطبایی افزود: سردرد ، تهوع ، دردهای عضلانی و خونریزی از نقاط مختلف بدن از علائم این بیماری در انسان است.
وی به شهروندان توصیه کرد: هنگام ذبح دام از وسایل حفاظتی مثل دستکش، چکمه، عینک و روپوش استفاده کنند و هرگز کنه روی پوست دام را با دست جدا نکنند.
طباطبایی هم‌چنین از شهروندان خواست دام مورد نیاز خود را از میدان های عرضه بهداشتی دام که مورد تایید اداره دامپزشکی است تهیه کنند.
وی همچنین تاکید کرد: قبل از خرد کردن و مصرف گوشت تازه دام لازم است حداقل به مدت 24 ساعت در دمای 4 تا 8 درجه نگهداری شود.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.