نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها گفت: 100 روستا در جنوب سیستان و بلوچستان تلفن و اینرنت‌شان قطع است.

شهبخش گرگیج در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به قطعی خطوط تلفن و اینترنت در ده‌ها روستا در جنوب استان سیستان و بلوچستان، اظهار داشت: قبل از هر صحبتی باید به موضوع ضرورت دسترسی مردم این روستاها به تلفن در موارد اورژانسی از جمله وقوع حوادث رانندگی، انتقال مادران باردار و بیماران قلبی پرخطر اشاره کنم که قطع بودن خطوط تلفن و اینترنت ممکن است مشکلات غیرقابل جبرانی را برای این مردم در پی داشته باشد.

گرگیج ادامه داد: آنتن دهی و اینترنت این روستا با قطعی مواجه است و با مراجعات مکرر به مخابرات شهرستان ها هنوز این مشکل برطرف نشده است.

وی در ادامه به مشکلات قطعی تلفن و اینترنت در این مناطق اشاره کرد و گفت: بریدگی عمدی کابل تلفن، افتادگی تیرهای تلفن و پارگی فیبرنوری قبل از ورودی روستایی، توفان و باران‌های اخیر از دیگر دلایل قطعی تلفن در برخی از نقاط این شهرستان‌هاست و همچنین این مناطق با مشکل کمبود نیرو در مخابرات مواجهند و در برخی موارد نیز برخی از قطعات این خطوط نیاز به تعمیر اساسی دارند.

گرگیج ادامه داد: در برخی موارد نیز به دلیل ارتفاع کم این خطوط فیبر نوری ممکن است بواسطه تردد خوروها در این خطوط بریده و جدا شوند به همین دلیل نیاز است این خطوط از زیر زمین منتقل شوند.

نماینده سیستان و بلوچستان در شورای عالی استان ها ادامه داد: مسئولان باید برای برطرف شدن این مشکل چاره ای اساسی بیندیشند شاید این مشکل اگر به ارگان دیگری ارتباط پیدا می‌کرد قابل توجیح بود ولی اداره مخابرات یک شرکت پردرآمد است و هیچگونه مشکلی جهت خدمات رسانی به شهروندان ندارد و در قبال پول از مردم به آنها خدمات رسانی می کند.

وی گفت: حداقل کاری که اداره مخابرات می‌تواند انجام دهد این است که نقاط حساس و آسیب پذیر در بحث انتقال فیبر نوری به مناطق جنوب استان را شناسایی کرده و آنها را به زیر زمین انتقال دهند.

وی از جمله روستاهایی که با این مشکلات مواجهند را رونگ راوگ، مهبان، اورنگ، سرخکلوت، مته سنگ، گو، گروک دپ، روستاهای مسیر رودخانه کاجه، دهیرک، میرچ بالا. پایین، پتهک، بادکوب، میراباد، درواسک، گربن، انجیرکی و آزاد گز  برشمرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.