اخبار مرتبط

خلیل نبات زئی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: موزه محلی سرباز با هدف معرفی و نمایش آثار تاریخی، جذابیت های گردشگری و فرهنگی منطقه در شهر کلات سرباز و در ساختمان قدیمی پست دایر شده است.
وی افزود: در موزه محلی سرباز 40 شیء تاریخی مربوط به دوره های پیش از میلاد کشف شده از محوطه های باستانی بلوچستان، اشیا مردم شناسی، آثار صنایع دستی زنان و مردان بلوچ و تصاویری از جاذبه های دیدنی و گردشگری و آثار اهدایی مردمان فرهنگ مدار سرباز مورد بازدید علاقه مندان قرار گرفته است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرباز گفت: اداره قدیم پست یکی از آثار شاخص این شهرستان در زمان پهلوی دوم ساخته شده که بعد از پیگیری های لازم از سوی میراث فرهنگی قسمتی از آن در سال 1392 بازسازی و به عنوان موزه محلی مورد استفاده قرار گرفته است.
وی بیان کرد: سرباز دارای مناطق و مناظر بسیار زیبای طبیعی، تاریخی و باستانی فراوانیست که برای هر گردشگر جذاب و دیدنی است.
نبات زئی کوه روک در بخش پارود واقع در شمال روستای بریسک را از جمله مناطق دیدنی و تماشایی سرباز عنوان کرد و افزود: در محدوده این کوه دره ای بسیار زیبا به طول 20 کیلومتر با آبشارهای طبیعی و مناظر چشم نواز وجود دارد که تماشای آن خاطره ای ماندگار را در ذهن ثبت می کند.
وی ادامه داد: شهرستان سرباز دارای 120 کیلومتر مرز زمینی با کشور پاکستان است و از شمال به شهرستان های ایرانشهر و سیب وسوران، از جنوب به شهرستان چابهار، از مغرب به شهرستان قصرقند و از مشرق به مرز مشترک با پاکستان متصل است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرباز گفت: این شهرستان دارای بیش از 750 روستای بزرگ و کوچک است که بعضی از این روستاها ساختار خاصی به لحاظ خانه سازی دارند.
وی تصریح کرد: قرار گرفتن خانه های مردم روستایی در حاشیه رودخانه ها، دره ها و باغات میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری در کنار هم جلوه ای از زیباییهای خالق بی همتا را در این منطقه ترسیم کرده است.
نبات زئی بیان کرد: دره سرسبز و رودخانه همیشه جاری سرباز 2 شگفتی طبیعت این منطقه بشمار می روند که آدمی را مجذوب زیبایی های خود می کنند.
وی گفت: تمامی تمهیدات و تدابیر لازم برای استقبال از مسافران نوروزی در شهرستان سرباز در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا شهرستان سرباز با مرکزیت راسک در حدود 500 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان وبلوچستان و در مسیر ایرانشهر به چابهار واقع شده است.
3043**3213
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.