اخبار مرتبط

مرتضی کوچکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نام نویسی برای این آزمون از پنجم دی آغاز و تا پنجم بهمن ماه ادامه دارد.
وی افزود: علاقمندان سیستانی و بلوچستانی با مراجعه به سامانه www.quranedu.ir در یکی از 16 رشته امتحانی می توانند نام نویسی کنند تا با کسب نمره بالای 70 درصد موفق به دریافت گواهینامه شوند.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان گفت: این آزمون سال گذشته در 12 شهرستان زاهدان، ایرانشهر، چابهار، خاش، زابل، سراوان، سرباز، کنارک، زهک، دلگان، سیب و سوران و میرجاوه برگزار شد که امسال در هر شهرستانی که 20 نفر شرکت کننده به بالا داشته باشد حوزه امتحانی برای آن شهرستان پیش بینی می شود تا امکان حضور علاقمندان در نقاط مختلف به راحتی فراهم شود.
وی خاطر نشان کرد: سال گذشته 6 هزار نفر از علاقمندان مفاهیم قرآنی سیستان و بلوچستان در این آزمون شرکت کردند که امسال پیش بینی می شود افزایش قابل توجه ای یابد.
به گزارش ایرنا سیستان و بلوچستان به گواه بسیاری از کارشناسان مسائل دینی و اجتماعی یکی از استان های برتر کشور در زمینه فعالیت های قرآنی به حساب می آید به طوری که علاقه مندی به علوم دینی، عشق به اسلام و قرآن و پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در جای جای این استان موج می زند و مردم مومن، خداجو و عاشق و دلباخته آن از هر فرصتی برای فراگیری مسائل دینی به ویژه حفظ قرآن کریم بهره می برند.
تربیت افزون بر 50 هزار نفر حافظ قرآن، برگزاری دوره ها و کلاس های متعدد و محافل قرآنی و وجود صدها مسجد و حسینیه و تکیه، سیستان و بلوچستان را به استان حافظان قرآن تبدیل کرده است.
7316**3213
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.