مسعود اعلایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از حدود 2 سال تلاش و پیگیری و تعین چندین مکان برای ساخت بیمارستان جدید، شورایعالی مناطق آزاد تحویل زمین مورد نظر را به وزارت بهداشت تایید کرده است.
وی بیان کرد: یکی از بزرگترین مشکلات حوزه بهداشت درمان ارائه خدمات بیمارستانی است و بیمارستان فعلی امام علی (ع) با 188 تخت جوابگوی نیازهای مردم چابهار نیست.
مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار افزود: منطقه آزاد تلاش و اقدامات زیادی را در حوزه بهداشت و درمان انجام داده که علاوه بر تحویل زمین به ارزش چندین میلیارد تومان برای ساخت بیمارستان جدید 540 تختخوابی در تجهیز آی سی یو، خرید آمبولانس و تامین برخی امکانات بهداشتی همکاری کرده است.
وی با بیان اینکه برای هر تخت بیمارستان بیش از 10 میلیارد ریال هزینه می شود خاطرنشان کرد: ساخت بیمارستان جدید در چابهار توسط بنیاد برکت انجام می شود.
اعلایی از شهرداری و شورای اسلامی شهر برای تغییر کاربری اراضی بیمارستان قدیمی سینا به تجاری قدردانی کرد و افزود: بخشی از هزینه بیمارستان جدید از محل فروش و یا معاوضه بیمارستان قدیمی سینا تامین می شود.
وی تصریح کرد: هم اینک هیچ مانعی برای ساخت بیمارستان جدید وجود ندارد و امیدواریم تا قبل از پایان سالجاری کلنگ ساخت این پروژه با حضور مسئولان کشوری به زمین زده شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار به کمبود بیش از 300 نیروی انسانی در بیمارستان امام علی (ع) چابهار اشاره کرد و گفت: هم اینک 600 نیرو فعال هستند که باید براساس جایگاه و خدمات به 900 نفر افزایش یابند.
وی بر تکمیل پروژه های طرح تحول نظام سلامت، اختصاص پزشک، تسریع در کلنگ زنی بیمارستان جدید 540 تختخوابی و تکمیل چارت سازمانی حوزه بهداشت و درمان چابهار تاکید کرد.
3043**3213
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.