حمله تروریستی در کرمان به شهادت نزدیک به 100 تن از هموطنان و زخمی شدن بیش از 200 تن منجر شد.

به گزارش جماران؛ بخشی از پیام های تسلیت در پی این فاجعه در ادامه می آید:

 

رهبر انقلاب: جنایتکاران سنگدل بدانند که سربازانِ راه روشن سلیمانی رذالت و جنایت آنان را تحمل نخواهند کرد/ این جنایتکاران بدانند که از هم اکنون آماج قطعی سرکوب و مجازات عادلانه خواهند بود/  این فاجعه آفرینی پاسخ سختی در پی خواهد داشت باذن الله

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درپی شهادت جمعی از زائران مزار شهید سلیمانی در حادثه تروریستی در مسیر گلزار شهدای کرمان پیامی صادر کردند.

متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به شرح زیر است: 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

دشمنان شرور و جنایتکار ملت ایران،‌ بار دیگر فاجعه آفریدند و جمع زیادی از مردم عزیز را در کرمان و در فضای معطّر مزار شهیدان، به شهادت رساندند.

ملت ایران عزادار شد و خانواده‌های زیادی در سوگ جگر گوشگان و عزیزان خود غرق ماتم شدند. جنایتکاران سنگدل نتوانستند عشق و شوق مردم به زیارت مرقد سردار بزرگشان شهید قاسم سلیمانی را تحمل کنند. بدانند که سربازانِ راه روشن سلیمانی هم رذالت و جنایت آنان را تحمل نخواهند کرد. چه دستهای آلوده به خون بیگناهان و چه مغزهای مفسد و شرارت‌زا که آنان را به این گمراهی کشانده‌اند، از هم اکنون آماج قطعی سرکوب و مجازات عادلانه خواهند بود. بدانند که این فاجعه آفرینی پاسخ سختی در پی خواهد داشت باذن الله.

اینجانب در عزای خانواده‌های مصیبت دیده با آنان همدل وهمراهم و صبر و تسلّای آنان را از خداوند متعال مسألت میکنم. روح مطهر شهیدان انشاءالله میهمان بانوی دو عالم و مادر شهیدان حضرت صدیقه‌ی طاهره سلام الله علیها است. با مجروحان حادثه همدردی میکنم و شفای آنان را از درگاه الهی خواستارم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۴۰۲/۱۰/۱۳

***

 سید حسن خمینی: حمله تروریستی کرمان فاجعه‌ای تکان دهنده است

 استیصال دشمنان باید با پاسخی قاطع مواجه شود

 نهادهای اطلاعاتی و نظامی کشور راه را بر تجاوزگری و رذالت دشمنان ببندند

به گزارش جماران؛ متن پیام حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی بدین شرح است:

بسمه تعالی

حمله تروریستی گلزار شهدای کرمان و شهادت و مجروحیت صدها نفر از برادران و خواهران عزیز، فاجعه ای تکان دهنده است که دل همگان را به درد آورد.

دشمنان با هدف قراردادن زنان، مردان و کودکان بی گناه عمق سبعیت و استیصال خود را نشان داده اند که باید با پاسخی قاطع مواجه شود. 

اینجانب ضمن عرض تسلیت به بازماندگان، خصوصا مردم شریف و شهید پرور کرمان، و آرزوی شفای مجروحان؛ امیدوارم نهادهای اطلاعاتی و نظامی کشور با توجه به ضعف های احتمالی برخوردی متناسب با جنایت امروز کرمان نشان دهند و راه را بر تجاوزگری و رذالت دشمنان ببندند.

سید حسن خمینی

***

سید محمد خاتمی با محکومیت شدید حمله تروریستی در کرمان: تروریسم پلید که بزرگترین دشمن انسان و زندگی صلح آمیز اوست، باز هم فاجعه آفرید

شناخت اهداف و علل و معرفی عوامل وقوع این فاجعه انسانی را از سوی مسئولان و نهادهای ذیربط یادآور می‌شوم

 متن پیام سید محمد خاتمی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تروریسم پلید که بزرگترین دشمن انسان و زندگی صلح آمیز اوست، باز هم فاجعه آفرید و شمار بزرگی از مردم شریف و بی‌گناه ایران را در کرمان عزیز به شهادت رساند و جمع بزرگتری را مجروح کرد. 

این اقدام جنایت کارانه را شدیدا محکوم میکنم و لزوم پیگیری سریع و همه جانبه آن، و شناخت اهداف و علل، و شناسایی و معرفی عوامل وقوع این فاجعه انسانی را از سوی مسئولان و نهادهای ذیربط یادآور می‌شوم.     

این مصیبت سنگین را به همه آنان که برای انسان حرمت قائلند و زندگی صلح آمیز را برای او میطلبند، به خصوص به ملت عزیز ایران و مردم شریف و مقاوم کرمان تسلیت میگویم. 

از خداوند منان برای مجروحان شفای عاجل، برای شهیدان آمرزش و علوّ درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت میکنم.

سید محمد خاتمی

۱۳دی ماه ۱۴۰۲

***

 پیام تسلیت دفتر آیت الله العظمی سیستانی در پی وقوع حادثه تروریستی استان کرمان

متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

(انا لله وانا الیه راجعون)

حادثه تروریستی امروز در استان کرمان که صدها انسان بی گناه را به خاک و خون کشید موجب تأسف و تأثر فراوان گردید.

این مصیبت جانکاه را به خانواده های داغ دار وعموم مردم شریف ایران تسلیت عرض می نماییم. و از خدواند متعال برای شهدای گرامی رحمت و رضوان الهی و برای مجروحان شفای عاجل مسألت داریم.

(٢٠/ جمادی الثانی /١٤٤٥هـ)

دفتر آقای سیستانی (مُدّ ظلّه) – نجف اشرف

***

پیام روحانی در محکومیت حادثه تروریستی کرمان: تروریست‌ها امنیت ملی را هدف گرفته‌اند 

به گزارش جماران؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی، هفتمین رئیس‌جمهور ایران در پیامی با محکوم کردن اقدام تروریستی در کرمان، خواستار انجام اقداماتی در کلیه سطوح برای جلوگیری از تکرار این جنایات غیرانسانی و ناکام گذاشتن تروریست‌ها در دستیابی به اهداف ضدامنیتی خود شد.

متن پیام به این شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

شهید و مجروح شدن ده‌ها نفر از هموطنان عزیز در مراسم سالگرد سردار مبارزه با تروریسم، شهید حاج قاسم سلیمانی در کرمان، جنایت تروریستی وحشیانه‌ای بود که دل هر انسانی را به درد می‌آورد. تروریست‌ها در پی انتقام از عزادارانِ سرداری هستند که بزرگترین ضربه را به آنان زد.

وحشت‌آفرینان با کشتار و ارعاب، علاوه بر جان مردم بی‌گناه، امنیت کشور، وحدت عمومی و آزادی مردم ایران را هدف گرفته‌اند. تکرار حوادث ضدامنیتی در قالب حملات تروریستی یا عملیات روانی و خرابکاری‌های فنی با هدف مخدوش کردن امنیت جامعه، ایجاد شکاف بین ملت و حاکمیت، بدبینی و القای حس ناامنی و ناکارآمدی بین آحاد ملت صورت می‌گیرد. 

تقویت امنیت کشور صرفاً وظیفه نهادهای امنیتی، اطلاعاتی، انتظامی و قضایی پس از وقوع حوادثی از این دست نیست بلکه مقوله‌ای چندوجهی است که تحکیم آن وظیفه کلیه نهادهای کشوری و لشکری، جریانات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی است و با اجماع و اتحاد و همدلی ملی ایجاد خواهد شد.

امنیت پدیده‌ای است که با تحصیل آزادی‌های مشروع، تضمین حقوق اساسی ملت و به‌کارگیری کلیه نیروهای دلسوز با نگاه ملی و جذب حداکثری تقویت خواهد شد. 

قطعا این بار هم با درایت نظام و هوشمندی مردم بزرگ کشورمان، هرگونه توطئه بدخواهان ایران برای ناامنی خنثی خواهد شد.

اینجانب ضمن محکومیت این جنایت دلخراش و ابراز همدردی با خانواده‌های شهدا و آرزوی شفای عاجل مجروحان و عرض تسلیت به مقام معظم رهبری و مردم شریف ایران و اهالی عزیز کرمان، امیدوارم دستگاه‌های مسئول، هرچه سریع‌تر کلیه دست‌اندرکاران این فاجعه را شناسایی و با آنان برخورد لازم را به عمل آورند. 

علاوه بر آن اقداماتی در کلیه سطوح برای پیشگیری از وقوع چنین حوادث دلخراش و ناکام گذاشتن اهداف تروریست‌ها با تقویت وحدت ملی، می‌تواند ثمره این خون‌های پاک و شهدای مظلوم باشد. ان‌شاءالله.   

حسن روحانی

۱۴۰۲/۱۰/۱۳

***

پیام محمدرضا عارف در پی حادثه تروریستی کرمان: جامعه امروز ما بویژه در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگر به آرامش و پرهیز جدی از خشونت نیاز دارد‌/تروریست‌ها به دنبال فرصتی برای ناامن کردن جمهوری اسلامی ایران هستند/ نهادهای متعدد  مسئول تامین امنیت مردم عزیزمان باید بیش از گذشته به وظایف ذاتی خود در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند

در پی حادثه تروریستی در گلزار شهدای کرمان ، دکتر محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور پیامی ضمن محکومیت این اقدام تروریستی تاکید کرد: جامعه امروز ما بویژه در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگر به آرامش و پرهیز جدی از خشونت نیاز دارد‌ و در این بین نهادهای متعدد  مسئول تامین امنیت مردم عزیزمان باید بیش از گذشته به وظایف ذاتی خود در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

اقدام مذبوحانه تروریستی در گلزار شهدای کرمان  هم زمان با چهارمین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی  که محور وحدت و همدلی در مجموعه خانواده انقلاب بود بار دیگر نشان داد تروریست‌های کوردل به دنبال فرصتی برای ناامن کردن جمهوری اسلامی ایران هستند.

این اقدام ننگین در مقطعی رخ داد که در دیگر سوی منطقه یعنی غزه  شاهد جنایت رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن مردم بی دفاع و مظلوم غزه هستیم و مجامع بین المللی هم متاسفانه با بی عملی خود نشان دادند که نمی خواهند و نمی توانند از ابزارهای در اختیار خود برای پایان دادن به  جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی استفاده کنند.

این رویدادهای تلخ و اندوهبار یعنی اعمال تروریستی نه تنها در تعارض با ارزش ها و مبانی انسانی، الهی و توحیدی است بلکه از ناحیه جامعه بشری به شدت محکوم و مردود است .

جامعه امروز ما بویژه در شرایط فعلی بیش از هر زمان دیگر به آرامش و پرهیز جدی از خشونت نیاز دارد‌ و در این بین نهادهای متعدد  مسئول تامین امنیت مردم عزیزمان باید بیش از گذشته به وظایف ذاتی خود در این خصوص اهتمام جدی داشته باشند .

امید است با پیگیری های مسئولان ذی ربط علت وقوع این حادثه دردناک و مسببین آن در کوتاهترین زمان ممکن به اطلاع افکار عمومی رسانده شود.

بدین وسیله مراتب همدری خود را با بازماندگان این حادثه تروریستی اعلام می دارم و برای آسیب دیدگان شفای عاجل و بهبودی و سلامتی آرزو می کنم .انتظار است مسئولان بهداشت و درمان کشور در رسیدگی به مجروحان این حادثه تمام تلاش و همت خود را به کار گیرند .

امیدوارم کشور ما با وحدت و همدلی اقشار مختلف مردم و با تدبیر و دوراندیشی مسئولان دیگر شاهد اینگونه حوادث تلخ نباشد‌.

***

تسلیت اسحاق جهانگیری در پی حمله تروریستی کرمان

به گزارش جماران؛ معاون اول رئیس جمهور در دولت های یازدهم و دوازدهم نوشت:

انا لله و انا الیه راجعون

حادثه تروریستى انفجار در مسیر شرکت کنندگان مراسم چهارمین سالگرد سردار سرافراز، شهید حاج قاسم سلیمانى که منجر به شهادت و مجروحیت جمع زیادى از هموطنان عزیز شد جنایتى هولناک و ضد انسانى بود.

اگرچه آمران و عاملان این اقدام تروریستى تاوان هدف قراردادن مردم و امنیت جامعه و کشور را پس خواهند داد اما لازم است نهادهای  اطلاعاتی و امنیتى با ریشه یابى دقیق و صحیح مانع از تکرار وقوع چنین حوادث تلخى شوند.

اینجانب این مصیبت را به ملت ایران و همچنین مردم عزیزاستان کرمان و خانواده های محترمی که عزیزانشان ازدست داده اند تسلیت مى گویم و براى مجروحان سلامتى و عافیت از درگاه خداوند  متعال مسالت مى نمایم.

***

 قالیباف: نهادهای امنیتی و انتظامی با جدیت نسبت به شناسایی عاملان و آمران این حادثه خونین اقدام کنند

 قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی از نهادهای امنیتی و نظامی خواست تا با جدیت نسبت به شناسایی عاملان و آمران این حادثه خونین اقدام و به کمیسیون امنیت ملی مجلس ماموریت داد زوایای این حادثه را بررسی کنند.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وقوع حادثه ناجوانمردانه و تروریستی انفجار در گلزار شهدای کرمان که به شهادت و مجروحیت جمع زیادی از هموطنان عزیز منجر شد، موجب تأسف و تأثر گردید.

این فاجعه مصیبت‌بار و غیر‌انسانی که در نهایت رذالت، بی‌شرمی و عداوت دشمنان علیه ملت رشید ایران روی‌ داد و مردان، زنان و کودکان بی‌دفاع را مظلومانه در خون کشانید ثابت کرد که این جاهلان و کوردلان تا چه اندازه از حضور پرشور مردم در دفاع از آرمان‌های نظام و میثاق با شهدا ترس و نگرانی دارند.

مردم رشید و متدین این مرز و بوم از وفاداری خویش با مواضع انقلابی که سال‌ها بر آن ایستادگی کرده‌اند دست برنخواهند داشت و این اقدامات مذبوحانه و عاجزانه که با دست عیان دشمنان اجرا می‌شود هیچ‌گونه اثری در عزم راسخ و متعهدانه آنان نخواهد داشت.

عذاب و نفرین خداوند بر ایادی کفر و الحاد که به‌دلیل عجز و ناتوانی از رویارویی در میادین نبرد و رزم، این‌گونه با بی‌شرمی و سفاکی بهترین بندگان خدا را آماج دشمنی و کینه‌ورزی خویش قرار می‌دهد.

لازم است نهادهای امنیتی و انتظامی با جدیت نسبت به شناسایی عاملان و آمران این حادثه خونین اقدام کرده و مراکز درمانی در رسیدگی به وضعیت مجروحان و مصدومان عمل کنند.

همچنین کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز با بررسی زوایای این فاجعه گزارش آن را به مجلس شورای اسلامی ارائه نمایند.

ضمن عرض تسلیت به پیشگاه حضرت ولی عصر ارواحناله الفدا، مقام معظم رهبری، مردم ولایت‌مدار ایران و خانواده‌های شهدای این حادثه، برای ارواح طیبه شهیدان والامقام علو درجات و رحمت واسعه و برای مجروحین شفای عاجل و کامل را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.

محمدباقرقالیباف

رئیس‌مجلس‌شورای‌اسلامی

***

پیام احمد مسعود در پی حمله تروریستی کرمان: پدیده شوم تروریزم از سالها بدین‌سو دامن‌گیر منطقه‌ شده و همواره از مردم ما قربانی می‌گیرد

‌متاسفم این‌که می‌بینم امروز ملت بزرگ ایران مورد حمله‌ی تروریستی دشمنان اسلام قرار گرفته‌اند. درد و داغ ناشی از شهادت ده‌ها تن از شهروندان بی‌گناه کشور دوست و برادر ایران در پی دو انفجار توسط دشمنان  انسانیت را درد خویش دانسته و عرض تسلیت دارم. برای مجروحین از بارگاه خداوند متعال شفای عاجل استدعا نموده و برای خانواده‌های قربانیان و ملت بزرگ ایران صبر و استقامت آرزو دارم.

‌‌پدیده شوم تروریزم از سالها بدین‌سو دامن‌گیر منطقه‌ شده و همواره از مردم ما قربانی می‌گیرد. 

ما به عنوان مردمی که بیش از نیم‌قرن در آتش تروریزم سوخته‌ایم و متاسفانه امروز کشور ما تبدیل به لانه‌ی امن تروریست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی شده‌ است، درد امروز ملت بزرگ ایران را بیشتر از هر کس دیگری درک می‌کنیم. 

‌ما در کنار مردم دوست و شریف ایران در مبارزه‌ی مشترک برای رسیدن به امنیت و آرامش در برابر ایدئولوژی‌های افراطی و بیگانه از فرهنگ، دین و تمدن مشترک‌ مان می‌ایستیم.

***

پیام تسلیت آیت الله العظمی شبیری زنجانی به مناسبت شهادت تعدادی از هموطنان در حادثه کرمان

بسم الله الرحمن الرحیم

إنا لله و إنا إلیه راجعون

حادثه غم‌بار تروریستی در کرمان که به شهادت ده‌ها تن از عزیزان هم‌وطن انجامید موجب تأثر و تألم شدید گردید.

ضمن عرض تسلیت به محضر مبارک حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه) و عموم مؤمنان داغدار به ویژه خانواده های سوگوار این عزیزان، از درگاه احدیت، پاداش و رحمت الهی را برای جان‌باختگان و ثواب صابرین را برای بازماندگان و صحت و شفای عاجل را برای مجروحان و آسیب دیدگان این حادثه تلخ مسألت داریم. امید است به لطف الهی، عوامل این جنایت خونین هرچه زودتر به أشد مجازات برسند.

***

پیام تسلیت اخوان انصاری در پی حمله تروریستی کرمان

 به گزارش جماران؛ محمدعلی انصاری، مجید انصاری، حمید انصاری در پی حمله تروریستی در کرمان و شهادت جمعی از هموطنانمان پیامی صادر کردند:

بسم الله الرحمن الرحیم

 انا لله و انا الیه راجعون

اقدام جنایتکارانه تروریست‌های مزدور و بمب گذاری در مسیر جمعیت پرشمار هم‌وطنان عزیز که برای قدرشناسی از فرزند برومند ایران و اسلام و سرباز پاکباخته وطن، شهید حاج قاسم سلیمانی و بزرگداشت چهارمین سالگرد شهادت مظلومانه او در گلزار شهدای کرمان گرد آمده بودند، موجب شهادت و جراحت صدها نفر از آنان گردید. این فاجعه هولناک نشان داد که دشمنان پلید این مرز و بوم امنیت عمومی و زندگی صلح آمیز ملت ما را نشانه گرفته‌اند. لذا هوشیاری، آمادگی و اقدامات پیشگیرانه برای تأمین امنیت خصوصا در این گونه مراسم و صد البته شناخت ریشه‌ها، علل و نیز شناسایی عوامل این گونه فجایع دردناک و برخورد اساسی و قاطع با آنها ضرورتی فوری و خواسته‌ای همگانی است.

اینجانبان با قلبی اندوهگین این مصیبت سنگین و جانکاه را به هم‌وطنان ارجمند، به ویژه مردم شریف و مقاوم کرمان تسلیت می‌گوییم و از خداوند منان برای شهیدان سرافراز علو درجات و برای خانواده آنان صبر و پاداش شایسته و برای مجروحان شفای عاجل و کامل خواهانیم.

 محمدعلی انصاری - مجید انصاری - حمید انصاری

14 دی ماه 1402

***

احمد مازنی: حادثه تلخ کرمان، باید ضامن وحدت ملی باشد

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس دهم در پیامی با تسلیت حمله تروریستی کرمان نوشت: کسانی که با تاریخ انقلاب اسلامی آشنایی دارند و از آمار و ارقام شهدا و قربانیان ترور اطلاع دارند می دانند که ایران قربانی تروریسم است و در تقویم روزشمار ما روزی نیست که در آن روز شهید ترور نداشته باشیم و در جغرافیای ایران شهری نیست که در آن شهید ترور نداشته باشیم.

حادثه تلخ به خاک و خون کشیده شدن زائران و عزاداران سردار ایران از یک سو حاکی از ادامه جنایت تروریست های جانی است و از سوی دیگر از مظلومیت مردم ایران و نظام جمهوری اسلامی حکایت دارد.

این فاجعه انسانی را به شدت محکوم می کنم، به خانواده شهیدان تسلیت می گویم و برای مصدومین شفای عاجل از درگاه خداوند متعال مسألت دارم.

امیدوارم دست های آلوده به خون و تزویر بیگانه را ببینیم و این حادثه خونین، به آگاهی و هوشیاری بیشتر همگان و "وحدت ملی" کمک کند.

***

 مجمع روحانیون مبارز: حادثه تروریستی در کرمان فاجعه ای بزرگ است/ عوامل پنهان و آشکار این ماجرا باید زودتر به طور دقیق شناسایی شوند 

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

حادثه تروریستی انفجار بمب در میان مردم عزادار در کرمان که به کشته شدن دهها نفر از مردم و مجروح شدن تعداد زیادی از هموطنان مظلوم شد،‌ فاجعه ای بزرگ و کم نظیر بود.

رفتارهای تروریستی و قربانی گرفتن کور از مردم از سوی هرکس و در هرجا که باشد بی لکنت زبان باید از سوی همه محکوم شود.

مجمع روحانیون مبارز ضمن محکوم کردن شدید این عملیات تروریستی برای شهدای کرمان آرزوی علو مقام و برای هموطنان مجروح آرزوی شفای عاجل دارد.

عوامل پنهان و آشکار این ماجرا باید زودتر به طور دقیق شناسایی شوند و به جزای اعمال خود برسند. برای جمهوری اسلامی ایران که به سرعت عمل در مسائل امنیتی شهره است، پسندیده نیست که در مورد حوادث تلخ و بزرگی که برای جان مردم بیگناه  رخ می دهد تعلل کند و انتظار می رود مسببان و آمران واجرا کنندگان این فاجعه به مجازات برسند و علاوه بر آن ریشه های این خشونت های تلخ که این بار در این عملیات ننگین تعداد شهدای  تروریستی در ایران رکورد زده است شناسایی شود.

همچنان که اعلام میداریم مراسم پر اهمیت سالگرد شهید سلیمانی باید توسط نیروهای برگزار کننده و مسئولان امنیتی مورد دقت بیشتریی قرار می گرفت که چنین فاجعه ای رخ ندهد. مراسمی که با حساسیت های جهانی و منطقه ای انتظار هر نوع خرابکاری در آن دور از انتظار نبود. 

مجمع روحانیون مبارز  این کشتار کور و شهادت دهها انسان هموطن را به مردم ایران و خانواده های آن عزیزان تسلیت میگوید و با مردم شریف کرمان ابراز همدردی می کند.

مجمع روحانیون مبارز

۱۴۰۲/۱۰/۱۴

 

تکمیل می شود...

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.