روحانی رییس جمهوری تاکید کرد: «به محض اینکه واکسناسیون در ایران آغاز شود حتما شرایط بهتری را خواهیم داشت. امیدوارم قبل از پایان سال 99 و حتی در همین بهمن‌ ماه بتوانیم واکسیناسیون را شروع کنیم.»

به گزارش جماران؛ رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دولت با تمام توان پشتیبان صنعت گردشگری کشور خواهد بود، اظهارداشت: اجرای 2200 پروژه در دولت دوازدهم و طرحهایی بالغ بر 22 هزار میلیارد تومان دراین دولت در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری، کاری بزرگ است که انجام شده است.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از ۱۸۳ پروژه وزارت آموزش و پرورش و ۱۳۵ پروژه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: در حوزه آموزش نیز امسال کارهای بزرگی انجام شده است که از جمله آنها می توان به افتتاح  بیش از 2هزار و 400 پروژه آموزشی شامل بهره برداری از 14هزار و 863 کلاس درس اشاره کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه آموزش و پرورش بخش بسیار مهمی هست که امروز یک جمعیت 14 میلیونی در آن مشغول تحصیل هستند، گفت: به دلیل تعطیلی مدارس سال سختی بر دانش‌آموزان گذشت. اگر چه دانش آموزان از طریق سامانه شاد توانستند از تحصیل بهره‌مند شوند، اما شرایط مناسبی برای دانش آموزان فراهم نبود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه هر چه جلو می‌رویم امیدواری به اینکه شرایط مناسب‌تر شود، بیشتر می‌شود، اضافه کرد: به محض اینکه واکسناسیون در ایران آغاز شود حتما شرایط بهتری را خواهیم داشت. امیدوارم قبل از پایان سال 99 و حتی در همین بهمن‌ ماه بتوانیم واکسیناسیون را شروع کنیم.

رئیس جمهور اظهار داشت: از همه عزیزانی که این فضاهای ورزشی دانش‌آموزی را ایجاد کردند، تشکر می‌کنم چرا که این امکانات می‌تواند فضای بسیار پرنشاطی را برای دانش‌آموزان به وجود بیاورد.

دکتر روحانی با بیان اینکه امسال کارهای بزرگی در بخش آموزش و پرورش شده است،‌ تصریح کرد: امسال بیش از 2 هزار و 400 پروژه آموزشی و 14 هزار و 863 کلاس افتتاح شده است. این نشان می‌دهد که در آموزش و پرورش علاوه بر فعالیت‌های مربوط به تدریس از طریق فضای مجازی، فضاهای آموزشی و ورزشی دانش‌آموزی نیز بازسازی و نوسازی می‌شود.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود گردشگری را بخشی بسیار مهم در فرهنگ توصیف و تصریح کرد: بخش گردشگری همچنین فضای بسیار خوبی برای اقتصاد کشور است. گردشگری پس از مسکن و صنایع غذایی سومین یا چهارمین بخش مهم اقتصاد است. وقتی جایی مرکز گردشگری ‌شد، این گردشگری تبدیل به پیشران توسعه آن منطقه می‌شود.

دکتر روحانی آمار ارائه شده از سوی وزیر گردشگری مبنی بر 2 برابر شدن تعداد گردشگر در سال‌های اخیر را بسیار حائز اهمیت دانست و خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته به این صنعت خیلی فشار آمد و بخش‌های گردشگری دچار مشکل شدند. دولت تا حدی که توانست به اینها یاری رساند و کمک کرد اما امیدواریم سال آینده و مخصوصا از تابستان شرایط کاملا متفاوت شود و گردشگری بتواند متحول شود.

رئیس جمهور گفت: در دولت دوازدهم مجموعاً بیش از 2 هزار و 200 پروژه گردشگری به ارزش بیش از 22 هزار میلیارد تومان افتتاح شده است و 670 باب هتل در حال ساخت هستند که بخشی از اینها در این دولت به اتمام می‌رسد. همچنین در این دولت 203 موزه افتتاح شده که این تحول بسیار بزرگی است.

متن کامل سخنان دکتر روحانی در این مراسم بزودی منتشر  می شود...

حجم ویدیو: 872.90K | مدت زمان ویدیو: 00:00:28
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.