ساداتی فرماندار شمیرانات تاکید کرد: از دیدگاه امام خمینی آنچه اهمیت دارد و باید بر آن تأکید شود فرهنگ اسلامی و ارزشهای دینی است که براساس آن تمامی مسلمانان حول محور اسلام و ارزشهای اسلامی گرد هم می آیند و منسجم می شوند.

به گزارش جماران، به مناسبت آغاز ایام الله دهه فجر محفل انس با قرآن دانش آموزان منطقه یک در حسینیه جماران با حضور سید مهدی ساداتی فرماندار شهرستان شمیرانات برگزار شد.

ساداتی فرماندار شمیرانات گفت: امام راحل هویت انقلاب اسلامی است و به سرتا سر جهان صادر شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات، سید مهدی ساداتی با حضور در محفل انس با قرآن که در حسینیه جماران و به مناسبت چهل و دومین طلیعه  ایام الله دهه فجر برگزار شد، افزود: جهان در حیات تاریخی خود، انقلاب‌های متعددی را تجربه کرده که هرکدام در محدوده مرزی و فرا مرزی خود تأثیرات بسزایی را گذاشتند. آخرین انقلاب تأثیرگذار در قرن بیستم انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) است که نظام سلطه جهانی را به چالش کشید.

وی تصریح کرد: استراتژی حضرت امام خمینی (ره) در جریان مبارزه با سلطنت پهلوی، بازگشت به خویشتن عامه جامعه بود. بازگشت به خویشتن مقدمه خودشناسی و زیربنای شکل گیری هویت فردی است. هویت اصطلاحاً مجموعه‌ای از شاخص‌ها و علائم در حوزه مؤلفه‌های مادی، زیستی، فرهنگی و روانی است که موجب شناسایی فرد از فرد، گروه از گروه یا اهلیتی از اهلیت دیگر و فرهنگی از فرهنگ دیگر می‌شود.

ساداتی با تاکید بر فرهنگ اسلامی و ارزش های دینی در اسلام ابراز کرد: از دیدگاه امام خمینی آنچه اهمیت دارد و باید بر آن تأکید شود فرهنگ اسلامی و ارزشهای دینی است که براساس آن تمامی مسلمانان حول محور اسلام و ارزشهای اسلامی گرد هم می آیند و منسجم می شوند. بنابراین ، عامل هویت بخش خون، نژاد ، قبیله ، زبان و سایر عناصر نیست بلکه اسلام است و هدف مشترکی است که این هدف مشترک حول محور ارزشهای اسلامی به وجود می آید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.